Důležitým hlediskem je také kvalita dodávané vody. V extrémně suchém počasí navíc hrozí nedostatek vodovodní vody a omezení zalévání zahrad, což by mohlo způsobit obrovské a nenapravitelné škody na sbírkách rostlin. Díky zvolenému řešení dojde k úsporám nákladů a celkově lze projekt označit nejen za ekonomický a ekologický, ale i za vhodný pro rostliny. Stavba by měla být dokončena v průběhu roku 2020.
Pro botanickou zahradu je koncepce čerpání závlahové vody klíčová. Aktuální řešení vychází ze zpracovaného Generelu územního rozvoje botanické zahrady. „Botanická zahrada v současnosti zalévá drahou pitnou vodou z běžného řadu, což je z hlediska ekonomického velkou zátěží. Celkové náklady budou v letošním roce činit odhadem 3 200 tis. Kč a každým rokem ruku v ruce se stoupající cenou vody i rozvojem expozic intenzivně obdělávaných ploch rostou. Právě náklady na vodu byly poslední roky příčinou stagnace rozvoje expozičních celků dle generelu rozvoje botanické zahrady,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
voda , Botanická zahrada , TZ , MHMP
autor: Tisková zpráva
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…