MMR: První místo v soutěži Navrhni projekt získal návrh, řešící nedostatek zeleně

18. 4. 2021 16:51

Vítězem devátého ročníku středoškolské soutěže Navrhni projekt se stal návrh „Naše budoucnost = návrat k přírodě“, který reaguje na nedostatek zelených ploch v průmyslově založených Pardubicích.

MMR: První místo v soutěži Navrhni projekt získal návrh, řešící nedostatek zeleně
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.
reklama

Projekt studenta Petra Schillera navrhuje pokrytí střechy střední školy vegetací doplněnou například o včelí úly nebo ptačí budky. Finále soutěže se kvůli pandemii nemoci Covid-19 odehrálo 14. dubna online formou videokonference. V celostátním finále se utkalo osm týmů, které postoupily z regionálních kol soutěže.

„Stejně jako v předchozích letech si studenti jako téma často vybírali ochranu životního prostředí, případně i sociální témata. Oceňuji, že mladé lidi právě toto zajímá; jsou to koneckonců i témata, které jsou prioritami Evropské unie,“ uvedla k finálovým projektům Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů.

Anketa

Souhlasíte s vypovězením 18 ruských diplomatů kvůli výbuchu ve Vrběticích?

9%
91%
hlasovalo: 11391 lidí

Vítězný projekt „Naše budoucnost = návrat k přírodě“ porotu zaujal aktuálním ekologickým tématem, kvalitním odborným zpracováním a doplněním o 3D model školy. Porotcům se také líbil entuziasmus vítěze Petra Schillera i fakt, že aktivně komunikoval při přípravě projektu s magistrátem města Pardubice, včelařským svazem nebo ornitologickou společností.

Na druhém místě se umístil projekt „Fructus Terrae“ studentů Filipa Jiříka a Vojtěcha Dořičáka, který má také ekologické zaměření – řeší totiž spojení výsadby ovocné aleje s komunitním životem v obci. Třetí místo putuje do Brna studentkám Abigail a Victorii Diakovovým, které připravily projekt „Nový domov – domov pro seniory a studenty“. Ten propaguje soužití seniorů s vysokoškolskými studenty a inspiroval se modelem ze zahraničí.

Soutěž Navrhni projekt probíhala i přes pandemická opatření od začátku školního roku 2020/2021 a mohly se jí zúčastnit až čtyřčlenné týmy středoškoláků za vedení jednoho pedagoga. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 49 týmů ze středních škol napříč Českou republikou. Jejich projekty pokrývaly celou škálu oblastí podporovaných z evropských fondů, jako je např. životní prostředí, vzdělávání, volnočasové aktivity nebo sociální témata.

Pořadí soutěžních týmů z finále Navrhni projekt je následující:

tabulka

Více informací o soutěži ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

22:45 Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

Hnízdní sezóna je v plném proudu i u sov. V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava aktuálně v…