MŠMT pošle handicapovaným sportovcům přes 6 milionů korun

24.05.2018 10:21

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozdělí handicapovaným sportovcům více než 6 milionů korun. Dotace půjde z programu Sportování bez bariér v rámci podprogramu Významné sportovní a další sportovní akce zdravotně postižených sportovců. Celková částka, vyčleněná na podporu zdravotně postižených sportovců, je pro letošní rok 90 milionů korun.

MŠMT pošle handicapovaným sportovcům přes 6 milionů korun
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

„Z celkové částky téměř devadesát milionů korun míří více než čtyřicet milionů na podporu sportovních klubů a tělovýchovných jednot pro zdravotně postižené sportovce, třicet milionů půjde na podprogram A, což je sportovní reprezentace zdravotně postižených sportovců. Dalších devět milionů rozdělíme v podprogramu Podpora spolků s celostátní působností pro specifický druh zdravotního postižení sportovců nebo specifický druh sportu pro zdravotně postižené sportovce a zbylých více než šest milionů korun jde právě na sportovní akce zdravotně postižených sportovců,“ upřesnil finanční zacílení celého programu náměstek pro řízení sportu Karel Kovář.

Z šestimilionové dotace si rozdělí 3,3 milionu na organizování významných mezinárodních sportovních akcí celkem osm žadatelů. Téměř 2,9 milionu si pak rozdělí 53 žadatelů na organizaci otevřeného mistrovství republiky a podobných celorepublikových akcí. Mezi podpořenými jsou handicapovaní sportovci napříč celým sportovním spektrem od atletiky přes lukostřelbu, cyklistiku, nohejbal, ragby, fotbal nebo hokej.

Rozdělení dotací v programu Sportování bez bariér, podprogram D: Významné sportovní a další sportovní akce ZPS – kategorie B a C najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Vojáci 12. strážní roty se v mezinárodní konkurenci opět neztratili

22:02 Armáda ČR: Vojáci 12. strážní roty se v mezinárodní konkurenci opět neztratili

Vzhledem k plněným úkolům na základně Bagram se mohlo jen několik vojáků 12. strážní roty zúčastnit …