MZV: Náměstek Kolaja se zúčastnil schůzky ministrů zahraničních věcí ASEM

26.11.2017 15:04

Ve dnech 20.–21. 11. 2017 se v Neipyijto (Myanmar) uskutečnila 13. schůzka ministrů zahraničních věcí ASEM (Asia-Europe Meeting) pod předsednictvím státní poradkyně a ministryně zahraničních věcí Myanmaru Aung San Su Ťij.

MZV: Náměstek Kolaja se zúčastnil schůzky ministrů zahraničních věcí ASEM
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí
reklama

Českou republiku zastoupil náměstek člena vlády Václav Kolaja. Za EU se zúčastnila vysoká komisařka pro zahraniční politiku Federica Mogheriniová.

Jednání ministrů se soustředilo na témata propojení míru a udržitelného rozvoje, respektive budoucnosti euroasijské spolupráce. Náměstek Kolaja v projevu představil priority českého předsednictví v Hospodářské a sociální radě OSN (ECOSOC).

Neformální část programu se zaměřila na aktuální globální a regionální témata, hovořilo se mimo jiné o situaci v Arakanském státě (kde nedávno došlo k násilnostem a vlně represí proti rohingskému obyvatelstvu), dále o vývoji na Korejském poloostrově, situaci v Jihočínském moři, terorismu, migraci a o východní Ukrajině.

Na okraj ministerského zasedání se vybraní evropští a asijští ministři setkali se Su Ťij, aby jednali o Arakanském státu. Myanmar a Bangladéš rovněž oznámily zahájení jednání ohledně uzavření memoranda o porozumění ve věci návratu uprchlíků do Myanmaru, což uvítala většina vystupujících.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podnikatelské odbory: Když bonus znamená vlastně malus

9:15 Podnikatelské odbory: Když bonus znamená vlastně malus

Kompenzační bonus. Terminus technicus, který již téměř rok rezonuje veřejným prostorem. Média prakti…