Memorandum o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti je podepsáno

07.09.2016 17:30

Memorandum o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti bylo dnes podepsáno poslední stranou, tedy předsedkyní Okresního soudu v Uherském Hradišti. V minulých dnech memorandum podepsali ministři financí Andrej Babiš, kultury Daniel Herman a spravedlnosti Robert Pelikán, dále generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu, hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Návrh memoranda zpracoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Memorandum o využití bývalé věznice v Uherském Hradišti je podepsáno
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo

Je velká škoda, že naši předchůdci neudělali pro záchranu této budovy s pohnutou historií vůbec nic. Memorandum je prvním krokem k nápravě. Je potřeba, aby taková památka na hrůzný režim byla zachovaná pro další generace,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš.

Nyní je nutné, aby nám okresní soud areál v souladu se zákonem o majetku státu převedl. Současně požádáme, aby nám Ministerstvo kultury, město a kraj navrhly prostor pro vybudování muzea totality. Poté vypíšeme transparentní zakázku na vypracování studie využitelnosti areálu, která bude obsahovat i náklady na rekonstrukci a provoz,“ dodala generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Na nákladech na vybudování muzea totality se bude podílet jak město Uherské Hradiště, tak Zlínský kraj. Očekáváme, že město i kraj sdělí částku, jakou jsou ochotny do rekonstrukce vložit. Návrh způsobu krytí rozdílu mezi náklady na rekonstrukci a částkou města a kraje pak zpracuje Ministerstvo kultury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: Termín voleb zvláštním způsobem hlasování

16:09 Hrad: Termín voleb zvláštním způsobem hlasování

Prezident republiky vyhlásil termín voleb zvláštním způsobem hlasování do Poslanecké sněmovny Parlam…