Ministerstvo financí: Poptávka po eurových dluhopisech se záporným výnosem přetrvává

11. 4. 2019 13:46

Ministerstvo financí včera v aukci vydalo druhou tranši státního dluhopisu denominovaného v eurech splatného v roce 2021 v celkové jmenovité hodnotě 100 mil. EUR.

Ministerstvo financí: Poptávka po eurových dluhopisech se záporným výnosem přetrvává
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Stejně jako v případě první tranše ze dne 22. února 2019 i prodeje z vlastního majetkového účtu na základě výzvy tržním účastníkům ze dne 12. března 2019 dosáhlo Ministerstvo financí záporného výnosu, který v této aukci činil -0,12 % p. a., tedy o 7 bazických bodů méně oproti březnovému prodeji z vlastního majetkového účtu a o 9 bazických bodů méně oproti aukci první tranše z února.

Poptávka ve včerejší aukci překročila 500 mil. EUR, to představuje více než pětinásobek nabízené jmenovité hodnoty. To potvrzuje značný zájem o tento státní dluhopis, jehož celková jmenovitá hodnota v oběhu tak po dnešní aukci dosáhne již 450 mil. EUR, čímž se z něj stává stále více likvidní instrument nabízený Ministerstvem financí.

Cílem, který Ministerstvo financí nabídkou tohoto instrumentu sleduje, je získání eurových prostředků pro refinancování operací spojených se splátkou státního dluhopisu vydaného na zahraničních trzích v roce 2008 v celkové jmenovité hodnotě 2,0 mld. EUR. Dnešní vynikající výsledek potvrzuje správnost rozhodnutí Ministerstva financí tento produkt účastníkům finančních trhů nabídnout.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti:  Běžci utíkali předsudkům

14:32 Ministerstvo spravedlnosti: Běžci utíkali předsudkům

Pražská Stromovka patřila běžcům. V úterý 25. června se na 600 běžců zúčastnilo čtvrtého ročníku Běh…