Ministerstvo kultury: Daniel Herman předal ceny Knihovna roku 2017

06.10.2017 14:30

V Zrcadlové kapli Klementina byla 5. 10. po patnácté slavnostně udělena cena Ministerstva kultury Knihovna roku 2017. Ceny v různých kategoriích předal vítězným knihovnám ministr kultury Daniel Herman.

Ministerstvo kultury: Daniel Herman předal ceny Knihovna roku 2017
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury

"S radostí jsem předal ocenění knihovnám, které si uvědomují, že jejich posláním je především budovat vztahy: Vztah čtenářů ke knize, vztah komunity k místní kultuře, vztah lidí k místu, kde žijí. Letošní ročník vyzdvihl právě tento komunitní rozměr knihoven, které výrazně překročily rámec prostého budování knihovního fondu a správy výpůjček. Stávají se místem, které spojuje lidi různých generací, lidi handicapované se zdravými, starousedlíky s nově přišedšími. Mám z toho upřímnou radost a oceněným se srdce blahopřeji." řekl Daniel Herman

Ocenění je udělováno k ohodnocení dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích a mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb ve dvou kategoriích – „základní knihovna“ a „významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb“.

V kategorii „základní knihovna“ obdržela hlavní cenu Knihovna městyse Křtiny za vysoce profesionální knihovnické a informační služby, intenzivní spolupráci se spolky v obci i kulturní a vzdělávací aktivity pro všechny skupiny obyvatel obce v kulturním a estetickém prostředí.

Diplomy obdržely Městská knihovna Zruč nad Sázavou za mimořádně efektivní naplňování funkce centra celoživotního vzdělávání obyvatel obce a vynikající knihovnické a informační služby a Obecní knihovna Velká Hleďsebe za vynikající práci se seniory, mimořádnou rozmanitost pořádaných aktivit a efektivní naplňování funkce komunitního centra obce.

V kategorii „významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb“ byla hlavní cenou oceněna Krajská vědecká knihovna v Liberci  za dlouholetou úspěšnou realizaci projektu Děti čtou nevidomým dětem podporujícího čtenářství u dětí základních škol a jejich výchovu k solidaritě, diplomem pak Městská knihovna Sedlčanyza výjimečnou formu spolupráce knihovny a školy rozvíjející čtenářskou gramotnost a akcentující význam knihoven ve vzdělávacím procesu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Informace o spáchaných přestupcích řidiči nově zjistí na Portálu občana

22:22 Ministerstvo dopravy: Informace o spáchaných přestupcích řidiči nově zjistí na Portálu občana

Na Portálu občana jsou řidičům, kteří mají elektronickou občanku nebo datovou schránku, nově k dispo…