Ministerstvo pro místní rozvoj: Šestý ročník Dnů otevřených dveří úspěšných projektů podpořených z fondů EU odstartoval již v květnu

17.5.2022 11:48 dop. | Tisková zpráva

Ministerstvo pro místní rozvoj i letos připravilo sérii akcí, během kterých se veřejnosti otevřou dveře nejrůznějších projektů podpořených z fondů EU napříč celou republikou.

Ministerstvo pro místní rozvoj: Šestý ročník Dnů otevřených dveří úspěšných projektů podpořených z fondů EU odstartoval již v květnu
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.

Na návštěvníky čeká celá řada prohlídek, přednášek a také bohatý doprovodný program s aktivitami pro celou rodinu. Na zítřejší Den otevřených dveří Dopravního podniku města Pardubic zavítá i místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš. 

Anketa

Souhlasíte s trvalým umístěním vojsk jiných členských států NATO na území ČR?

4%
95%
hlasovalo: 46940 lidí

Oblíbené Dny otevřených dveří budou zahájeny již v květnu, a to v Dopravním podniku města Pardubic, který letos oslaví výročí 70 let trolejbusové dopravy. Součástí programu budou prohlídky vozovny, jejího technického zázemí nebo vyhlídková jízda po městě a jeho přilehlém okolí.

„Jsem ráda, že i v letošním roce se může veřejnost podívat na projekty, které byly podpořené z fondů EU a podívat se kde fondy EU pomáhají, protože stále jako Česká republika dostáváme z rozpočtu EU více peněz, než do něj odvádíme. Díky tomu mohou příjemci realizovat mnoho úspěšných projektů,“ uvedla Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení sekce koordinace fondů EU, mezinárodních vztahů a cestovního ruchu.

Do konce června se uskuteční další tři neméně zajímavé akce, které ukáží, kde peníze z fondů EU pomáhají. Zámek Děčín nabídne speciální prohlídku jižního křídla a také volný přístup do Růžové zahrady. Ve Vzdělávacím a výcvikovém středisku Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet simulátor vrtulníku, otestovat své znalosti první pomoci, nebo zjistit, co je to biohazard tým. Poslední jarní akce proběhne na zámku Kačina, kde bude možné zúčastnit se komentovaných prohlídek oranžerie, parku či zámecké konírny.

Účast na Dnech otevřených dveří je zdarma, nicméně na některé prohlídky v rámci dne je nutné se kvůli omezené kapacitě rezervovat předem. Bližší informace o jednotlivých Dnech otevřených dveří naleznete v tabulce:

14. 5. 2022 Den otevřených dveří v Dopravním podniku Pardubice ZDE
4. 6. 2022 Den otevřených dveří na Zámku Děčín ZDE
11. 6. 2022 Den otevřených dveří se záchranáři v Jihlavě ZDE
25. 6. 2022 Den otevřených dveří na Zámku Kačina ZDE

Po prázdninové pauze budou Dny otevřených dveří pokračovat. V září bude možné zavítat do Muzea nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici, Městského pivovaru Domažlice nebo Zámecké lékárny v Třeboni.

Kompletní seznam akcí pořádaných Ministerstvem pro místní rozvoj, kde je možné se seznámit s přínosy fondů EU, naleznete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

22:54 Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

Skupina ČEZ pokračuje v nastaveném trendu budování udržitelnější energetiky: loni snížila objem vypu…