Ministerstvo spravedlnosti: Podněty veřejnosti k exekucím a insolvencím

29.01.2026 19:15 | Tisková zpráva

Ministerstvo spravedlnosti vytváří prostor pro aktivní zapojení veřejnosti do úvah o změnách v oblasti exekučních a insolvenčních řízení.

Ministerstvo spravedlnosti: Podněty veřejnosti k exekucím a insolvencím
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

Občané mohou zasílat své podněty, zkušenosti a návrhy, které se týkají fungování exekučních a insolvenčních řízení. K tomuto účelu mohou využít navrhy@msp.gov.cz.

Podněty veřejnosti budou sloužit jako jeden z podkladů pro další odbornou a analytickou práci Ministerstva spravedlnosti. Budou analyzovány a vyhodnocovány v rámci přípravy případných změn právní úpravy a posuzovány v souvislostech společně s dalšími odbornými podklady a dostupnými daty.

Pro usnadnění orientace připomínáme, že na webových stránkách Ministerstva spravedlnosti jsou dlouhodobě k dispozici samostatné sekce věnované oblasti exekucí (ZDE) a insolvencí (ZDE), kde občané naleznou základní informace i kontakty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Bez podnikatelů stát nemůže fungovat, řekl prezident Zajíček

20:14 Hospodářská komora: Bez podnikatelů stát nemůže fungovat, řekl prezident Zajíček

Podnikatelé zaměstnávají více než 71 procent všech zaměstnanců a z jejich činnosti plyne přes 81 pro…