Ministerstvo vnitra: Elektronické služby pro zrakově handicapované

21.02.2018 12:51

Ministerstvo vnitra uzavřelo memorandum o vzájemné spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých České republiky. Cílem memoranda je navázání spolupráce s cílem zajistit požadavky na přístupnost stávajících a nově vznikajících elektronických nástrojů a služeb veřejné správy pro osoby s těžkým zrakovým postižením.

Ministerstvo vnitra: Elektronické služby pro zrakově handicapované
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

„Přístupné elektronické služby jsou jedním z nástrojů, které mohou usnadnit osobám se zrakovým postižením komunikaci s veřejnou správou, zlepšit tak přístup k veřejným službám a přispět k jejich lepší integraci do společnosti.“ popisuje důvody pro uzavření memoranda náměstek ministra vnitra pro řízení sekce informačních technologií a projektového řízení Jaroslav Strouhal.

Povinnost uveřejňování online informací souvisejících s výkonem veřejné správy v podobě přístupné pro osoby se zdravotním postižením upravuje zákon č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy. Ministerstvo vnitra aktuálně pracuje na novele tohoto zákona a na novém zákonu o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací, které zajistí implementaci evropské směrnice o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací subjektů veřejného sektoru.

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky (SONS ČR) je největší organizace s celostátní působností sdružující osoby s těžkým zdravotním postižením. Jejím posláním je hájit zájmy těchto osob a poskytovat služby vedoucí k jejich integraci do společnosti včetně odstraňování informačních bariér.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slavnostní „Roll out“ nového letounu ŘLP ČR

18:16 Slavnostní „Roll out“ nového letounu ŘLP ČR

Na letišti v Braunschweigu se v úterý zástupci Řízení letového provozu České republiky, s.p. zúčastn…