Ministerstvo vnitra: Možnost hlasovat na voličský průkaz

14.10.2013 9:50 | Zprávy

Volby do Poslanecké sněmovny v pátek 25. a v sobotu 26. října 2013

Ministerstvo vnitra: Možnost hlasovat na voličský průkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič ve volební místnosti

V době voleb do Poslanecké sněmovny nebudu doma (v místě trvalého bydliště)

Jestli se v době konání voleb nebudete zdržovat ve volebním okrsku v místě trvalého bydliště, můžete hlasovat na voličský průkaz v jiném volebním okrsku na území České republiky nebo v zahraničí.

Například občan s trvalým bydlištěm v Praze může volit poslance v Jihlavě nebo na zastupitelském úřadě České republiky v New Yorku.

Kde žádat o voličský průkaz

O voličský průkaz je možné požádat obecní úřad podle místa trvalého pobytu. Pro žádost o vydání voličského průkazu není předepsaný žádný formulář, vzor pro její napsání najdete na stránkách příslušných obecních úřadů nebo na konci tohoto textu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Proč by nemohla vzniknout jakákoliv neziskovka?

Ať si vznikají, když na to nebude přispívat stát. Podle mě ten by měl přispívat jen ty, co pomáhají třeba nemocným nebo v sociální oblasti, nebo třeba i zvířatům. Nevím tak, zda je potřeba nějaký zákon? Nestačí, když si stát prověří, komu peníze dá? Dělá to nyní? Nebo na to nemá nástroje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Nové stejnokroje - prvorepubliková noblesa v moderních materiálech

19:15 Armáda ČR: Nové stejnokroje - prvorepubliková noblesa v moderních materiálech

Kombinovaný stejnokroj 25 (KS 25) je nadčasový, elegantní, praktický, má perfektní střih, je ušitý z…