Ministerstvo zahraničí: Aktuální informace k brexitu a krátkodobým pobytům ve Velké Británii

01.04.2019 9:52 | Zprávy

S odkazem na aktuální vývoj ve Velké Británii si Ministerstvo zahraničí ČR dovoluje informovat, že k vystoupení Velké Británie z Evropské unie k 29. 3. 2019 nedošlo.

Ministerstvo zahraničí:  Aktuální informace k brexitu a krátkodobým pobytům ve Velké Británii
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

V případě, že Velká Británie neschválí Dohodu o vystoupení a ani nepožádá o prodloužení členství v EU, vystoupí Velká Británie dne 12. 4. 2019 z EU bez Dohody, nastane tzv. tvrdý brexit. V případě, že Velká Británie schválí Dohodu o vystoupení, vystoupení z EU nastane z 22. na 23. 5. 2019.

V případě, že by došlo k dalšímu časové odkladu, Velká Británie zůstává nadále členským státem EU se všemi právy a povinnostmi.

V případě krátkodobých pobytů v UK (za účelem turistiky, návštěva rodiny a přítel, obchodní jednání apod.), doporučuje MZV ČR následující:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Bydlení

Jedna věc je mít peníze na bydlení, což také úplně nechápu, jak přesně chcete změnit a druhá, aby bylo bydlení k sehnání. To hodláte řešit jak? Protože i když se třeba teď začne stavět, tak to nepokryje poptávku, hlavně, když se soustředí jen na vybrané lokality.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SPÚ: Výstavbu bytových domů pro lidi, kteří přišli o bydlení při povodních

22:31 SPÚ: Výstavbu bytových domů pro lidi, kteří přišli o bydlení při povodních

Ministerstvo zemědělství zajistilo bezplatné pozemky pro výstavbu obydlí ve městě Jeseník pro lidi, …