Ministerstvo zahraničních věcí: 17. červenec - Den mezinárodní trestní spravedlnosti

17.07.2017 18:15 | Zprávy

Sedmnáctý červenec, kdy byl v roce 1998 přijat Římský statut Mezinárodního trestního soudu, si jeho smluvní strany od roku 2010, tj. od revizní konference Římského statutu konané v ugandské Kampale, připomínají jako den mezinárodní trestní spravedlnosti. Smyslem připomenutí si tohoto dne je zvýšení povědomí o mezinárodním trestním soudnictví a boji proti beztrestnosti.

Ministerstvo zahraničních věcí: 17. červenec - Den mezinárodní trestní spravedlnosti
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Podpora Mezinárodního trestního soudu je nedílnou součástí koncepce zahraniční politiky České republiky. Česká republika též podporuje univerzalitu Římského statutu, který má k současnému datu 124 smluvních stran, a usiluje o potrestání pachatelů genocidy, zločinů proti lidskosti, válečných zločinů a do budoucna také zločinu agrese. U Soudu v současnosti působí český soudce JUDr. Robert Fremr (byl zvolen na období 2012-2021). Česká republika také pravidelně přispívá dobrovolným příspěvkem do Svěřeneckého fondu pro oběti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Kmotři

Jak je podle vás možné, že tu vládnou stále kmotři, jak sama tvrdíte? Co je podle vás špatně? Nemyslím fakt, že vládnou, ale jak je to možné? Nejde tomu zabránit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: 17 bloků jaderných elektráren v USA má formálně povolený provoz až na 80 let

19:06 ČEZ: 17 bloků jaderných elektráren v USA má formálně povolený provoz až na 80 let

Číslo týdne