Ministerstvo životního prostředí: Před pětadvaceti lety byl přijat zákon o ochraně přírody a krajiny

20.02.2017 10:12 | Zprávy

V neděli, včera, uplynulo 25 let, kdy bylo přijato původní znění zákona o ochraně přírody a krajiny, který dodnes představuje jednu z nejkomplexnějších a nejfunkčnějších norem na ochranu životního prostředí v České republice. Poslední změnu tohoto zákona navrhl jako pozměňovací návrh k původní sněmovní verzi novely zákona a následně odhlasoval Senát PČR dne 18. ledna 2017 a za dva dny o ní budou hlasovat poslanci. Senátní změna zákona má závažné dopady na ochranu přírody v našich národních parcích. Potvrzuje to stanovisko Katedry práva životního prostředí Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Ministerstvo životního prostředí: Před pětadvaceti lety byl přijat zákon o ochraně přírody a krajiny
Foto: mzp.cz
Popisek: Ministerstvo životního prostředí ČR

„Je třeba zdůraznit, že ačkoliv ani návrh Poslanecké sněmovny není zcela ideální, je rozhodně krokem správným směrem o účinnější ochraně národních parků. Senátní pozmněňovací návrh je třeba odmítnout pro závažné právní, systémové a věcné chyby. Z výše uvedených důvodů jsme přesvědčeni, že setrvání Poslanecké sněmovny PČR na jí schváleném textu návrhu novely zákona č.114/1992 Sb. je jedinou přijatelnou alternativou. Senátní návrh neposkytuje lepší ochranu přírody ani NP Šumava a ostatní národní parky jednoznačně ve svých důsledcích poškozuje. Jako takový by měl být Poslaneckou sněmovnou PČR jednoznačně odmítnut,“ píše proděkan a vedoucí Katedry práva životního prostředí Právnické fakulty Univerzity Karlovy profesor Damohorský. Celé stanovisko k senátním změnám zákona o ochraně přírody a krajiny najdete zde:

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

22:28 HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

Ve dnech 25.7 a 26. 7. se v budově GŘ HZS ČR uskutečnilo pracovní jednání se zástupci Saska a Bavors…