Ministr Zaorálek jednal s britským ministrem zahraničí Philipem Hammondem

2. 3. 2015 8:05

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se dne 27. února 2015 setkal v Černínském paláci s britským ministrem zahraničí Philipem Hammondem. Ministři se shodli, že nenastal čas na to, aby byly na Ukrajinu dodávány zbraně.

Ministr Zaorálek jednal s britským ministrem zahraničí Philipem Hammondem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Ministr Zaorálek se se svým britským protějškem shodl také na vynikající kvalitě česko-britských vztahů. V rámci diskuse o dalším hospodářském směřování EU k větší efektivitě a konkurenceschopnosti se ministři dotkli mimo jiné i tématu volného pohybu osob a pracovních sil. „Zachování volného pohybu osob jako jedné ze základních svobod považuje ČR za velmi důležité,“ řekl k této diskusi ministr Zaorálek.

Minstři podrobně diskutovali o aktuální politicko-bezpečnostní situaci na Ukrajině a implementaci ujednání z Minsku, zejména s ohledem na stahování těžkých zbraní. Shodli se na tom, že dodávky zbraní na Ukrajinu by v současné době řešení situace nepřispěly. Ministr Zaorálek zdůraznil potřebu jednotného postupu Evropské unie a jejích členských států vůči situaci na Ukrajině. V této souvislosti přímo řekl: „Od toho, jak bude dodržována dohoda z Minsku, se bude odvíjet další postup EU. Základem je, abychom jako EU postupovali jednotně.“

Šéfové české a britské diplomacie věnovali pozornost také oblasti západního Balkánu, která patří mezi české zahraničně-politické priority. „Shodli jsme se na potřebě existence jasného plánu, který bude jednotlivým státům v oblasti dávat jasnou evropskou perspektivu,“ řekl k tomuto tématu ministr Zaorálek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo zahraničních věcí

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Poctivost prodejců se ztratila v Krušných horách

22:38 ČOI: Poctivost prodejců se ztratila v Krušných horách

Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje provedla mimořádnou kontrolní akci zaměřenou n…