Ministryně Marksová se zúčastnila zasedání Rady EPSCO v Lucemburku

16.06.2017 21:54

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová ve čtvrtek jednala v Lucemburku, kde se zúčastnila zasedání Rady EU pro zaměstnanost, sociální politiku, zdraví a ochranu spotřebitele (Rada EPSCO).

Ministryně Marksová se zúčastnila zasedání Rady EPSCO v Lucemburku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová

Dohodnuta byla doporučení EU pro jednotlivé členské státy v rámci evropského semestru pro koordinaci hospodářských politik nebo revize směrnice o ochraně zaměstnanců před karcinogeny a mutageny. Diskutovalo se také o Evropském pilíři sociálních práv.

„My podporujeme navržené principy Evropského pilíře sociálních práv jako východisek pro sociální politiku Evropské unie v příštích deseti letech, teď je třeba shodnout se na obsahu a budoucím provádění v praxi,“ uvedla ministryně Marksová. Pilíř je primárně určen pro země eurozóny. „Iniciativa by se měla týkat všech členských států, jinak by se prohloubilo rozdělení EU,“ upozornila ministryně.

Ministryně Marksová přivítala dohodu o revizi směrnice o ochraně zaměstnanců před riziky spojenými s působením karcinogenů a mutagenů při práci.

Členským státům se ale nepodařilo najít shodu u revize směrnice o vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb, u revize nařízení o koordinaci systémů sociálního zabezpečení nebo u návrhu tzv. evropského aktu přístupnosti. ČR patří mezi země, které se obávají negativních dopadů revize směrnice o vysílání pracovníků na zaměstnanost zejména v malých a středních podnicích v sektoru dopravy. „Chceme najít takové řešení, které umožní dostatečnou sociální ochranu vysílaných pracovníků a zároveň nebude vytvářet překážky na vnitřním trhu,“ uvedla ministryně.

ČR obecně podporuje změny, které obsahuje návrh na revizi nařízení o koordinaci systémů sociálního zabezpečení, jehož projednávání bude pokračovat. Příliš rychlé přijetí návrhu bez důkladného projednání sporných otázek by mohlo vést k problémům při provádění nařízení v praxi.

Návrh evropského aktu přístupnosti, který má zpřístupnit vybrané výrobky a služby na vnitřním trhu pro osoby se zdravotním postižením, ČR podporuje. V návrhu ale přetrvávají určité technické problémy, které se budou nadále řešit, aby tato nová legislativa přispěla ke zkvalitnění života zdravotně postižených. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Kandidátní listiny pro volby do Evropského parlamentu

10:17 Český statistický úřad: Kandidátní listiny pro volby do Evropského parlamentu

Český statistický úřad zveřejnil seznam kandidátů pro volby do Evropského parlamentu. Volby se na úz…