Moravskoslezský kraj: Příměstská autobusová doprava se postupně vrátí do normálu

11. 4. 2021 14:02

Kvůli vládním nařízením v souvislosti s pandemií koronaviru jezdí nyní vlaky a autobusy v Moravskoslezském kraji v pracovní dny podle prázdninových jízdních řádů, zrušeny jsou také turistické spoje.

Moravskoslezský kraj: Příměstská autobusová doprava se postupně vrátí do normálu
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj
reklama

To se změní s ukončením nouzového stavu. Od pondělí 12. dubna se příměstská autobusová doprava začne postupně vracet do normálu.

Anketa

Má premiér Babiš na vlastní pěst shánět vakcíny i vysoko nad rámec cen, které vyjednala EU?

78%
22%
hlasovalo: 11542 lidí

„Počet cestujících ve veřejné dopravě se díky vládním opatřením rapidně snížil. Některé spoje během lockdownu téměř nikdo nevyužíval, proto jsme přikročili k těmto omezením. Nemělo smysl a bylo by velmi nehospodárné, kdyby dopravci vozili prázdné autobusy a zvyšovaly se tak ztráty na tržbách. Jsem rád, že se od 12. dubna znovu postupně začneme vracet do normálu. Nejdříve obnovíme školní spoje a provoz turistických linek. Samozřejmě je bezpodmínečně nutné maximálně dodržovat hygienická opatření chránící před nákazou. Prosím cestující, aby byli v tomto směru důslední a ohleduplní,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka. Doporučil cestujícím, aby si před jízdou ověřili na stránkách www.kodis.cz jízdní řády, zda jim jejich autobusové spoje jedou a kdy.

Od pondělí 12. 4. 2021 budou obnoveny školní spoje na převážné většině příměstských autobusových linek.

Budou jezdit také turistické spoje na linkách č. 391 (Karviná – Morávka), 392 (Orlová – Krásná,Visalaje), 655 (Frenštát pod Radhoštěm – Trojanovice,Ráztoka), 885 (Karlova Studánka – Malá Morávka,Ovčárna), 861 (Bruntál – Vrbno pod Pradědem – Karlova Studánka), 682 (Bruntál – Malá Morávka – Karlova Studánka) a 990 (Havířov – Bílá – Rožnov pod Radhoštěm).

Vzhledem k tomu, že i po 12. dubnu bude platit velká část vládních protiepidemických nařízení, nebude ještě zcela plnohodnotně zajištěno spojení mezi velkými městy. Například spojení mezi Karvinou a Ostravou, Havířovem a Ostravou, Frýdkem-Místkem a Ostravou, kde je vysoká frekvence zajišťovaných spojů. Nadále bude omezeno například i spojení na lince 75 mezi Ostravou a Hlučínem, kterou v převážné míře využívají studenti středních škol sídlících v Ostravě-Porubě a také vysokoškolští studenti. Počty cestujících na těchto linkách se budou i nadále sledovat a průběžně vyhodnocovat.

Na lince č. 531 (Karviná – Ostrava) nebude nadále provozován úsek Ostrava,Hranečník -Ostrava,Mor.Ostrava,Karolina U lávky.

Omezen bude nadále také provoz autobusové linky č. 293 (Hlučín – Šilheřovice – Bohumín), kdy do ŽD Bohumín budou vedeny pouze směnové spoje. Ostatní spoje budou vedeny pouze v úseku Hlučín – Šilheřovice,Ricka a zpět.

Zůstává také omezení na lince 333 Ostrava – Mošnov, a to kvůli stálému omezení letového provozu, či např. na lince 448 zajišťující spojení mezi Havířovem a ostravským nákupním centrem Avion Shopping Park.

Zastaven je provoz spojů uvedených v tabulce níže. Zejména jde o noční spoje a spoje do nákupních center:

Kvůli přetrvávající nižší poptávce zůstává nadále zachován prázdninový provoz na těchto linkách:
75 Hlučín-Děhylov-Ostrava,Poruba
353 Ostrava-Frýdek-Místek
441 Havířov-Šenov-Ostrava
442 Havířov-Ostrava
443 Těrlicko-Havířov-Ostrava
531 Karviná-Orlová-Petřvald-Ostrava
535 Karviná-Orlová-Petřvald-Ostrava
696 Nový Jičín-Veřovice-Frenštát pod Radhoštěm
738 Český Těšín-Karviná

Bližší informace ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

22:45 Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

Hnízdní sezóna je v plném proudu i u sov. V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava aktuálně v…