Moravskoslezský kraj: Připravuje se další kotlíková výzva. Žádosti bude možné opět podat elektronicky

20. 3. 2017 15:14

Zhruba osm tisíc starých kotlů v Moravskoslezském kraji budou lidé moci vyměnit za nové díky dalšímu kolu „kotlíkových“ dotací. Výzva pro občany odstartujte letos v červnu. Žádosti tentokrát bude možné podávat pouze elektronicky.

Moravskoslezský kraj: Připravuje se další kotlíková výzva. Žádosti bude možné opět podat elektronicky
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj obdrží od Ministerstva životního prostředí na výměnu kotlů téměř 900 milionů korun. Tentokrát však už nebudou podporovány kotle výhradně na uhlí a kombinované kotle (uhlí/biomasa) s ručním přikládáním, ale pouze automatické kombinované kotle, plynové kondenzační kotle, kotle výhradně na biomasu a tepelná čerpadla.  

„Ihned po vyhlášení výzvy ministerstvem jsme zahájili přípravu potřebných kroků včetně přípravy dotačního programu. Ten bude vyhlášen na konci června letošního roku, s příjmem žádostí počítáme od 5. září. Lidé tedy budou mít dva měsíce na přípravu podání žádosti,“ uvedla Jarmila Uvírová, náměstkyně hejtmana kraje pro životní prostředí.  

Příjem žádostí bude tentokrát pouze elektronický s následným doložením potřebných dokumentů v listinné podobě poštou nebo osobně. „Tento způsob jsme si už vyzkoušeli při doplňkové výzvě na tepelná čerpadla a kotle na biomasu na začátku března a osvědčil se. Lidé tak mají větší komfort a vyhnou se zbytečným frontám,“ sdělil Jan Krkoška, náměstek pro regionální rozvoj.

Moravskoslezský kraj opět podpoří každou výměnu kotle pětiprocentním navýšením dotace ze svého rozpočtu, chce také pokračovat ve spolupráci s obcemi. „Opět chceme obcím nabídnout možnost spolufinancování kotlíkových dotací. Vzhledem k elektronickému podání žádostí bychom byli rádi, aby se obce zapojily i do spolupráce v oblasti základní metodické a technické pomoci žadatelům, aby třeba pomohli těm, kteří si nevědí rady s elektronickým podáním,“ doplňuje Jarmila Uvírová, náměstkyně hejtmana kraje pro životní prostředí.

Informace k druhému kolu kotlíkových dotací budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách www.lokalni-topeniste.cz, žadatelům jsou také stále k dispozici „kotlíkové“ kontakty: tel. 595 622 355, e-mail kotliky@msk.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Soutěž INSPIRELI AWARDS láká mladé architekty

22:21 ČVUT: Soutěž INSPIRELI AWARDS láká mladé architekty

Nadějní architekti zde mají moznost celosvětově upozornit na svoji práci. Letos se jich přihlásilo n…