Moravskoslezský kraj daruje městské nemocnici čtyři sanitky

29.06.2016 13:03 | Zprávy

Čtyři sanitky daruje kraj Městské nemocnici Ostrava, v níž budou vozy zajišťovat rychlou zdravotnickou pomoc. Sanitní vozy vyřadila letos ze svého užívání díky obměně vozového parku Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje. Nyní o sanitky v pořizovací hodnotě 8,7 milionů korun projevila zájem právě Městská nemocnice Ostrava. Dnes krajští zastupitelé dar nemocnici schválili.

Moravskoslezský kraj daruje městské nemocnici čtyři sanitky
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

„Sanitky jsme nemocnici převedli i s vybavením a přístroji. Vozy mají například transportní sedačky, nosítka, glukometr nebo tlakoměr. Je dobře, že auta i přístroje mohou posloužit tam, kde je potřeba, a mohou přispět ke zkvalitnění péče o pacienty našeho regionu,“ říká Jiří Martinek, náměstek hejtmana pro zdravotnictví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

25. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

9:35 25. týden na trhu pohonných hmot ČMKB

Kontrakty motorové nafty na trhu pohonných hmot Českomoravské komoditní burzy Kladno se ve 25. týdnu…