Moravskoslezský kraj podpoří sportovní kluby, přispěje jim i na energie

03.10.2022 13:29 | Tisková zpráva

Moravskoslezský kraj přispívá na činnost sportovních klubů dlouhodobě. Od roku 2019 dostávají kluby krajský příspěvek prostřednictvím České unie sportu (ČUS). Jednou z hlavních výhod této spolupráce je transparentnost i rychlost vyplácení dotací, peníze kluby dostanou hned na začátku kalendářního roku. A tak kraj ve spolupráci s ČUS pokračuje. Letos klubům, které provozují sportoviště, přidá 20tisícový bonus na energie.

Moravskoslezský kraj podpoří sportovní kluby, přispěje jim i na energie
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Krajská podpora je určena pro tělovýchovné jednoty, tělocvičné jednoty, sportovní kluby i sportovní příspěvkové organizace měst a obcí. Vloni si na krajské peníze sáhla skoro pětistovka organizací. Výše příspěvku se odvíjí od oficiálního počtu sportovců a trenérů v jednotlivých klubech. „V roce 2021 jsme mezi kluby prostřednictvím ČUSu rozdělili 30 milionů korun, letos dokonce 35 milionů.

V rozpočtu na rok 2023 máme navrženo opět 35 milionů korun. Kvůli energetické krizi budou pro příští rok mírně upravené podmínky. Kluby, které provozují sportoviště, budou moci navíc využít bonus 20 tisíc korun na úhradu nákladů na zvýšené ceny energií. Také jsme zjednodušili podmínky vyúčtování. Chceme sportovní kluby povzbudit, mají za sebou náročné covidové období, nyní se některé budou potýkat s platbami elektřiny nebo plynu. Byla by škoda, kdyby oddíly svou činnost začaly omezovat,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Krajská organizace ČUS bude žádosti sportovních klubů přijímat od 3. do 20. října. Po jejich vyhodnocení předloží v prosinci návrh rozdělení finančních prostředků krajským zastupitelům. Po podpisu smluv obdrží kluby peníze už během ledna 2023.

„Moravskoslezský kraj také pravidelně podporuje kluby, které působí v nejvyšších soutěžích. Vrcholové sportovní kluby jsou skvělou vizitkou našeho kraje, a tak bychom rádi i mezi ně rozdělili 35 milionů korun. Tyto peníze budou kluby moci využít mimo jiné také na pořízení technického nebo sportovního vybavení i na investice jako jsou například rekonstrukce šaten nebo sportovních povrchů. Podmínkou je, že rekonstruovaný majetek musí být v jejich vlastnictví,“ řekl náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny s tím, že žádosti vrcholových klubů bude krajský úřad přijímat od 28. října do 2. listopadu. Vrcholové kluby mohou krajskou podporu využít i na startovné, dopravu, ubytování, nájmy, odměny rozhodčích, trenérů, pořadatelů, zdravotníků nebo například na rehabilitace.

Po schválení rozpočtu Moravskoslezského kraje pro rok 2023 by podpora obou programů, tedy pro běžné sportovní kluby i kluby působící v nejvyšších soutěžích, mohla v součtu dosáhnout až 70 milionů korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Proč nikdo z EU neinicuje jednání o míru?

Určitě je to s Putinem těžké, ale když se o to nikdo nebude pokoušet, jak jinak válku ukončit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vojenská akademie Vyškov: Zástupci Vojenské akademie tradičně uctili památku velitele paraskupiny Wolfram

22:11 Vojenská akademie Vyškov: Zástupci Vojenské akademie tradičně uctili památku velitele paraskupiny Wolfram

Pietní akt k uctění památky velitele paraskupiny Wolfram a patrona pěší roty Aktivní zálohy Krajskéh…