Muzeum východních Čech: Výstava i vánoční tvoření

05.12.2018 9:51 | Zprávy

9. prosince 2018 od 9.00 a od 13.00 hodin v budově odborného pracoviště Muzea východních Čech v Hradci Králové, Gayerova kasárna, Opletalova 334.

Muzeum východních Čech: Výstava i vánoční tvoření
Foto: muzeumhk.cz
Popisek: Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Přijďte si odpočinout od předvánočního shonu na muzejní neděli, která se bude věnovat zejména vánočním ozdobám. Dozvíme se, od kdy se v Čechách zdobí vánoční stromeček, proč lijeme na Štědrý den olovo, ale také kdo naděluje ve Francii nebo Velké Británii. Nahlédneme do třpytivého a křehkého světa historických vánočních ozdob. Povíme si nejen z jakých materiálů se vyráběly, ale také kde a kdo je vyráběl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Jak byste zranitelnost definovala vy?

Koho je podle vás třeba chránit a komu pomoci? Bohužel realita je dnes taková, že ti, co pomoc od státu opravdu potřebují, se jí buď nedočkají vůbec nebo je hodně mizivá a naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Uzavření cyklostezky z Lokte do Královského Poříčí

22:03 Lesy ČR: Uzavření cyklostezky z Lokte do Královského Poříčí

Úsek od rozcestníků Loket-lávka a Pod Starým sedlem je nadále kvůli bezpečnosti uzavřený.