NKÚ: České předsednictví v Auditní komisi Evropské kosmické agentury úspěšně končí

09.10.2018 8:49

Prezident NKÚ Miloslav Kala spolu s vrchním ředitelem kontrolní sekce Stanislavem Kouckým přijali 2. října české zástupce působící v Auditní komisi Evropské kosmické agentury (ESA) Luboše Rokose a Reginu Charyparovou. Projednali spolu úspěšný průběh českého předsednictví a jeho završení na zasedání Administrativní a finanční komise ESA, jež proběhlo v září 2018 v Paříži.

NKÚ: České předsednictví v Auditní komisi Evropské kosmické agentury úspěšně končí
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ
reklama

Česká republika od podzimu roku 2017 rok předsedala Auditní komisi ESA. Předsedou této komise byl Luboš Rokos, v současnosti ředitel odboru finančního auditu NKÚ. Jeho nejbližším spolupracovníkem byla v pozici tzv. „senior agenta“ Regina Charyparová, dříve ředitelka územního odboru NKÚ v Plzni. Oba čeští zástupci působí v ESA od roku 2015, kdy byli nominováni za Českou republiku. Od října 2018 působí na pozicích komisaře a agenta.

Prezident NKÚ ocenil činnost českých zástupců. Konkrétně například to, že české předsednictví úspěšně zajistilo nejen audit účetní závěrky ESA a provedení auditu výkonnosti, ale také dokončilo minulý rok spuštěnou reformu systému externího auditu ESA. S tím souviselo například i výběrové řízení na externí auditorskou firmu.

Auditní komise je externím auditorem ESA, mezinárodní organizace se sídlem v Paříži s více než 20 členskými zeměmi, rozpočtem přesahujícím pět miliard eur, aktivitami za zhruba 11 miliard eur a více než 2 200 zaměstnanci. Auditní komise vykonává svou činnost v souladu s mezinárodními standardy pro audit a jejím hlavním úkolem je především audit účetní závěrky ESA sestavené podle mezinárodních účetních standardů pro veřejný sektor. Komisi tvoří čtyři komisaři, jmenovaní z různých členských zemí, kterým v době českého předsednictví asistovali tři agenti trvale umístění v Paříži.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Úprava generálního pardonu, promíjejícího DPH, usnadní dodávky státu

22:54 Ministerstvo financí: Úprava generálního pardonu, promíjejícího DPH, usnadní dodávky státu

Ministerstvo financí předložilo na dnešní jednání vlády rozšíření generální pardonu rušícího DPH na …