NP Podyjí: Luštění pro nejmenší a komiksy o přírodě národního parku

21.04.2019 16:12

Správa Národního parku Podyjí vydala šest nových publikací pro děti podpořených dotacemi Státního fondu životního prostředí: kvízový časopis pro nejmenší děti a první stupeň základních škol a pět samostaně vydaných komiksů na různá témata z přírody Podyjí.

NP Podyjí: Luštění pro nejmenší a komiksy o přírodě národního parku
Foto: nppodyji.cz
Popisek: Národní park Podyjí - logo

Zatímco komiksy ze života obyvatel národního parku si mohli již v minulých letech prohlížet turisté, kteří zavítali do Návštěvnického střediska v Čížově např. cestou na Hardeckou vyhlídku, kvízový časopis byl pro malé čtenáře a luštitele nově připraven. Vše vychází podpořeno projektem Grafické kolekce pro efektivní provoz informačních center.

Komiksy, které byly původně vytvořeny pro stálou výstavu v návštěvnickém středisku, jsou zdařilým výtvarným počinem malířky Jitky Němečkové, jejich námět byl společným dílem zoologa Antonína Reitera a kolektivu Správy Národního parku Podyjí. Protože výstavní prostor střediska čeká zásadní proměna, rozhodli se zaměstnanci komiksy pro děti uchovat v podobě papírových brožur. V jednotlivých sešitech se děti hravou formou dozvědí o životě kudlanky na vřesovišti, o stěhování vydry do klidnějších vod, o nebezpečnosti invazních rostlin, nevhodnosti zimního rušení spících netopýrů či o obyvatelích opuštěných lidských sídel uprostřed přírody.

Časopis Podyjské luštění (nebo, chcete-li "luštěniny") je plný zajímavých úkolů, které dětem od mateřské školy až po první stupeň přiblíží zajímavosti Národního parku Podyjí. Děti si mohou trénovat zrak, paměť i svůj důvtip na nejrůznějších doplňovačkách, hledání odlišností, skládání, řazení, vybarvování a dokreslování obrázků apod. Nejmenší děti mohou publikaci používat po jednoduchém návodu starších čtenářů, větší děti, které již samy čtou, si mohou vyplnit i tajenky u některých úkolů.

Všechny publikace budou využívány jako pomůcky environmentálního vzdělávání v centrech Správy Národního parku i ve školských a jiných zařízeních a budou rozdávány při programech environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Generální štáb slaví 100 let, u zrodu stáli francouzští důstojníci

22:49 Armáda ČR: Generální štáb slaví 100 let, u zrodu stáli francouzští důstojníci

Generální štáb Armády České republiky si 15. října připomíná datum vzniku svého historického předchů…