NP Šumava: S Národním parkem Podyjí se seznámíte i na Šumavě

19.05.2016 17:54

Dvacítku velkoformátových fotografií zajímavých rostlin a živočichů Národního parku Podyjí mohou zájemci zhlédnout až do konce září v Návštěvnickém centru Kvilda. Na venkovní výstavě nazvané Galerie rozmanitosti Podyjí Správa národního parku a Ministerstvo životního prostředí prezentují pestrost druhů, které v tomto chráněném území žijí.

NP Šumava: S Národním parkem Podyjí se seznámíte i na Šumavě
Foto: NP a CHKO Šumava
Popisek: NP a CHKO Šumava

Výstava měla premiéru na podzim 2012 v Praze a následně mnoho repríz na různých místech ČR. Nyní si ji budou moci prohlédnout i obyvatelé a návštěvníci Šumavy. „Charakter území Národního parku Podyjí je dán uhrančivým kontrastem svébytné a jedinečné krajiny říčního kaňonu, zalesněné neprostupné divočiny a mírné kulturní krajiny teplých nížin a parovin Dyjskosvrateckého úvalu. Rozmanitý ráz zdejší krajiny se odráží i ve významné druhové pestrosti živočišných a rostlinných druhů. Jsem rád, že i zde v NP Šumava, ke kterému mám vytvořené silné pouto, můžeme představit alespoň na velkoplošných fotografiích podyjskou přírodu. S nadsázkou občas říkám, že Šumava je naší větší sestrou, ale i u nás je neméně přírodních zajímavostí,” říká ředitel Správy Národního parku Podyjí Tomáš Rothröckl.

„Oba parky, jak Šumava, tak i Podyjí, letos shodně slaví čtvrtstoletí své existence. Oba mají neoddiskutovatelný význam v rámci střední Evropy a turistům mají opravdu co nabídnout. Podyjí jsem osobně navštívil několikrát a rád se tam vracím. Mohu tak doporučit jeho návštěvu všem ostatním a je nám ctí a zároveň potěšením mít u nás výstavu naší menší sestry,“ zve na výstavu ředitel Správy Národního parku Šumava Pavel Hubený.

Výstava Galerie rozmanitosti Podyjí potrvá v Návštěvnickém centru Kvilda celou letní sezónu, až do 30. září.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: Nezapomeňte do konce května zaplatit daň z nemovitých věcí

17:56 Finanční správa: Nezapomeňte do konce května zaplatit daň z nemovitých věcí

Finanční správa rozeslala k zaplacení daně celkem 2,8 milionu obálek se složenkami, které by měly bý…