Když v úterý 26. března 2019 nastupovali na zámek dělníci, byl Horní zámek zdevastovanou památkou se ztrouchnivělými okny, podlahami napadenými dřevomorkou a nefunkčními elektrickými rozvody. Nyní je velká část interiérů zcela k nepoznání, místnosti voní dřevem a vápennými omítkami, cenné výmalby a stropy prošly restaurováním a vše je připraveno pro nastěhování předmětů, které si budou od 1. května 2021 prohlížet první návštěvníci.
„Návštěvníci se budou moci potěšit pohledem na tři opravené nádvorní fasády, čeká je zbrusu nové návštěvnické zázemí, prohlídková trasa s restaurovaným záklopovým stropem ze 17. století nebo nová rozsáhlá expozice Muzea Vimperska. Stavební práce však zahrnovaly i mnoho oprav, které návštěvník sice nevidí, přesto jsou pro zámek a jeho provoz zásadní – přeložení vodovodních a kanalizačních sítí, nové rozvody elektřiny nebo sanaci dřevomorky,“ vysvětluje Petr Pavelec, ředitel Územní památkové správy v Českých Budějovicích.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
kraj Jihočeský , muzeum , rekonstrukce , NPÚ , TZ památka
autor: PV
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…