Na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT proběhne Turnaj mladých fyziků

16.03.2017 10:40

V regionálním kole 30. ročníku soutěže Turnaj mladých fyziků budou v úterý 21. března bojovat o postup do celorepublikového finále na půdě Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI) tři skupiny středoškolských fyziků. V jednom z regionálních kol se zde utkají týmy Talnet (Národní institut dětí a mládeže Praha), Kvartet (Biskupské gymnázium ve Žďáru nad Sázavou) a G Cheb (z Gymnázia Cheb).

Na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT proběhne Turnaj mladých fyziků
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

O celorepublikové finále turnaje usiluje celkem 11 týmů mladých fyziků. Regionální kolo probíhá týž den i na Gymnáziu Elišky Krásnohorské v Praze a na Mendelově gymnáziu v Opavě. Do finále, které se bude konat 5. až 7. dubna 2017 v Chebu, postoupí pouze 4 týmy. Vítěz pak bude Českou republiku reprezentovat na mezinárodním kole soutěže. To se uskuteční v červenci v Singapuru, více na http://iypt.org.

Turnaj mladých fyziků (TMF) připravuje Jednota českých matematiků a fyziků, více na http://jcmf.cz/?q=cz/node/35. Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT turnaj podporuje. Od roku 2016 navíc fakulta účastníkům turnaje nabízí tzv. Úvodní soustřední TMF. Jde o jednodenní soustředění pro studenty i pedagogy, kteří své týmy na turnaj připravují. Během něj se všichni seznámí se zadáním úloh, zkusí si ukázkový „souboj nanečisto“ a mohou konzultovat postupy při řešení úloh.

Soustředění pro 31. ročník TMF má Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT připraveno na 20. říjen 2017. Podrobnosti zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

OS KOVO: Z Bosche má být nekuřácká firma, odbory jsou proti

10:06 OS KOVO: Z Bosche má být nekuřácká firma, odbory jsou proti

Českobudějovická strojírenská firma Robert Bosch, součást stejnojmenného německého koncernu, se má s…