Těmito i dalšími tématy se budou zabývat odborníci na zasedání mezinárodní komise pro ozářený beton, International Committee on Irradiated Concrete (ICIC), která se koná 6. – 10. listopadu na Fakultě stavební ČVUT v Praze. Jednat zde mimo jiné budou zástupci provozovatelů jaderných elektráren z Japonska, Francie a Finska, odborníci z prestižních univerzit z celého světa a také zástupci úřadů pro jadernou regulaci z Japonska a USA a specialisté z úřadu pro jadernou bezpečnost Španělska.
„Pětidenní zasedání, na němž se sejde 50 špičkových odborníků z celého světa, se bude věnovat zejména problematice dlouhodobých procesů probíhajících v ozářeném betonu. Teprve s tím, jak tyto procesy lépe chápeme, lze provádět stoprocentně bezpečná rozhodnutí týkající se prodlužování životnosti betonových konstrukcí jaderných elektráren a výstavby nových elektráren s ohledem na celý životní cyklus těchto pro národní ekonomiky strategických zařízení. Jednat se zde bude například i o výběru nových složek betonu pro výstavbu nových bloků jaderných elektráren a úložišť jaderného odpadu,“ vysvětluje doc. Petr Štemberk z katedry betonových a zděných konstrukcí Fakulty stavební ČVUT v Praze, která zasedání této Mezinárodní komise pro ozářený beton (ICIC) pořádá.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva