Na pravidelném spoji Olomouc - Břeclav - Brno jezdí nejnovější elektrická jednotka

04.11.2015 19:16 | Zprávy

Nejnovější elektrická jednotka InterPanter ze Škody Vagonka dnes slavnostně svezla první cestující na pravidelném spoji Olomouc - Břeclav - Brno. Jedná se o první ze čtrnácti nejmodernějších vlaků, které si v loňském roce objednaly České dráhy pro meziregionální a dálkovou dopravu. Všechny soupravy budou vyrobeny v letech 2015 a 2016 a budou postupně nasazeny na vnitrostátní rychlíkové linky.

Na pravidelném spoji Olomouc - Břeclav - Brno jezdí nejnovější elektrická jednotka
Foto: skoda.cz
Popisek: Škoda Transportation

„Vozidla InterPanter navazují na osvědčené řešení jednopodlažních souprav RegioPanter pro regionální dopravu. Základní rozměry a barevné řešení obou typů souprav je shodné, odlišující se však zejména technickým řešením, počtem vstupních dveří a rovněž interiér je uzpůsoben pohodlnému cestování na větší vzdálenosti. Samozřejmostí je tedy komfortní klimatizovaný interiér, bezbariérové toalety nebo moderní audiovizuální informační systém s LCD,“ říká Tomáš Ignačák, generální ředitel Škoda Transportation.

"Nové elektrické jednotky InterPanter budou s novým jízdním řádem nasazeny na rychlíkovou linku R 13 Olomouc – Přerov – Otrokovice – Břeclav – Brno a v průběhu jara 2016 také na linku R 19 Praha – Pardubice – Česká Třebová – Svitavy – Blansko – Brno. Úplně nové vlaky odstraní bariéry pro cestování lidí na vozíku, maminek s kočárky nebo cyklistů s koly. Vlak je vybavený klimatizací. Hlavně mládí pak ocení Wi-Fi, díky které mohou být i na cestě stále on-line, nebo možnost napájet své notebooky či mobilní telefony po celou dobu cesty,"uvádí Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČPZP: S aplikací Zdraví v mobilu pojištěnci loni obešli Zemi asi 4 500 krát

12:04 ČPZP: S aplikací Zdraví v mobilu pojištěnci loni obešli Zemi asi 4 500 krát

Online proplácení příspěvků na prevenci, sjednání cestovního pojištění bez osobní návštěvy pobočky n…