Na rekordně levné hypotéky dosáhli i učitelé nebo prodavačky

22.06.2015 11:32

Banky hrozí, že rekordně levné hypotéky brzy opět zdraží. Některé už začaly zvyšovat úrokové sazby. V mezidobí se ale podařilo dosáhnout na hypotéky i lidem z příjmových skupin, kterým se o úvěru na bydlení dosud mohlo jej zdát.

Na rekordně levné hypotéky dosáhli i učitelé nebo prodavačky
Foto: spindoctors.cz
Popisek: Hypotéky - ilustrační foto

Mezi kupci nových bytů se začali objevovat i příslušníci profesí, kde se průměrné mzdy donedávna pohybovaly pod hranicí kritérií nastavených bankami pro poskytování hypotéčních úvěrů. „Nesmírně nás těší, že našimi klienty jsou dnes i učitelé nebo prodavačky, což bylo dříve nemyslitelné,“ potvrzuje Šárka Kloučková ze společnosti M&K Development. Ta nabízí v Praze – Čakovicích byty v cenách kolem 40 – 45 tisíc korun za metr čtvereční.

„Zvyšující se poptávka si dokonce vynutila urychlení přípravy dalších fází našeho stěžejního projektu Čakovický park oproti plánu,“ říká Kloučková.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu zatím průměrná úroková sazba hypoték v Česku v květnu dále klesla na 2,05 procenta a dostala se opět na nejnižší hodnotu za dobu sledování.

Podobné je to i s cenami bytů. „Také všichni říkáme, že se bude zdražovat, ale alespoň v naší části trhu je zvyšování cen velmi opatrné. Spíš se dá říci, že se přestalo zlevňovat,“ upřesňuje Kloučková.

Zatímco roste poptávka po cenově dostupnějších bytech, začínají se jen o něco movitější klienti zajímat o dražší bydlení v cenové kategorii 60-65 tisíc Kč/m2.

Případné zdražení hypoték tak podle Kloučkové realitní trh neohrozí. Povede však k tomu, že učitele a prodavačky mezi klienty zajímajícími se o bydlení v projektech, jako je třeba Čakovický park, znovu vystřídají lékaři, nebo třeba zaměstnanci bank.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj pomůže k čistotě vody v nádrži Rozkoš

21:31 Královéhradecký kraj pomůže k čistotě vody v nádrži Rozkoš

Radní Královéhradeckého kraje schválili pomoc projektu na odkanalizování obcí na levém břehu vodního…