Na zámku Nové Hrady se uskuteční benefiční koncert a Dětský den „Kdo má rád…“

18.05.2018 14:44

V sobotu 2. června se koná VIII. ročník benefičního koncertu a Dětského dne „Kdo má rád…“ na zámku Nové Hrady.

Na zámku Nové Hrady se uskuteční benefiční koncert a Dětský den „Kdo má rád…“
Foto: Martin Production
Popisek: „Kdo má rád…“ na zámku Nové Hrady
reklama

Dovolte, abychom Vás jménem agentury Martin Production, Via Gabrety, města Nové Hrady, Jihočeského kraje co nejsrdečněji přivítali již podruhé v romantických prostorách zámku Nové Hrady k 8. ročníku Dětského dne a benefičního koncertu na Českobudějovicku.

Dětský den se koná v sobotu 2. června 2018 od 11:00, vstup je zdarma. Benefiční koncert začíná v 18.00 hodin.

Něco o zámku Nové Hrady

Směrem na východ od náměstí stojí půvabný empírový zámek, jenž sloužil hraběcí rodině Buquoyů od r. 1806 do r. 1945. Tento reprezentativní zámek s parkem na okraji města Nové Hrady vybudoval Jan Nepomuk Buquoy. V roce 1806 byla stavba dokončena Terezií Buquoyovou. Prvním obyvatelem zámku se ovšem stal až synovec Jana Nepomuka, Jiří František August Buquoy, vědec, vynálezce a podnikatel. Jiří Jan Jindřich Buquoy nechal v 19. století přistavět impozantní schodiště na straně do zahrady a vybudovat pavilony zakončující boční křídla zámku. Přízemí zámku tvořily kuchyňské místnosti a byty služebnictva a v prvním patře se nacházely společenské místnosti a hraběcí pokoje. Druhé patro bylo určeno hostům. „Modrý salón” měl připomínat polní stan z dob největších vojenských úspěchů předků. Z tohoto důvodu je zde modrobílé pruhované plátno. Dnes je zámek ve vlastnictví Ústavu Nanobiologie a Strukturní Biologie CVGZ Akademie věd České Republiky, který zde má své sídlo a v rámci Akademického a univerzitního centra zde působí i Jihočeská univerzita s pobočkami Přírodovědecké fakulty a Fakulty rybářství a ochrany vod.

A teď něco málo k předchozím ročníkům

Akce se až do předloňského roku konala na Martinském mlýně u Trhových Svinů, ale letos přenášíme podruhé tento benefiční projekt   na zámek Nové Hrady ve městě Nové Hrady. Před 7 lety se na Martinském mlýně uskutečnil historicky první ročník Dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád…“ pod taktovkou agentury Martin Production (www.martinproduction.eu ).

Byť přes počáteční házení klacků pod nohy se první ročník povedl a pro Dětské a novorozenecké oddělení nemocnice Prachatice vybralo přes 63.000,- Kč, které si na podiu převzal ředitel této nemocnice Michal Čarvaš.

Druhému ročníku zpočátku nepřálo počasí, protože už předchozího večera lilo jako z konve, ale i přesto dorazilo na Dětský den 450 dětí (jednou tolik, co na ročník první) a na večerní koncert, kde už i svítilo slunce dorazilo kolem 500 lidí.

Začínalo se Dětským dnem, kdy kolem Mlýna a jeho přilehlého rybníka byly rozestavěny pohádkové bytosti v podobě čarodějnice Bludimíry, vodníka, čerta, hejkala, mlynáře, Karkulky ad., u kterých děti plnily jednotlivé disciplíny.

Na tento Dětský den navazoval již zmíněný benefiční koncert, jehož výtěžek opět připadl nemocnici Prachatice a to konkrétně na Dětské a novorozenecké oddělení.

Při třetím ročníku naopak počasí přálo a dětí přišlo přibližně 600 a na koncert dorazilo kolem 1000 lidí. Z vybraných financí se koupil na Dětské a novorozenecké oddělení prachatické nemocnice  lékařský přístroj EKG Holter. Z vybraných financí při 4. ročníku se nakoupilo pro Dětské a lůžkové oddělení prachatické nemocnice 6 polohovacích lehátek a z předloňského pátého ročníku byly pořízeny nemocniční polohovací stolky pro děti.

Při šestém ročníku se zrekonstruoval Dětský koutek, který se vymaloval, pořídili se stolky a židličky pro děti a zároveň i hračky pro děti.

A z financí 7. ročníku se nábytkem a zařízením vybavila Vyšetřovna na Dětském oddělení.

V letošním roce budou na děti opět čekat  v přilehlé zámecké zahradě, ale i v blízkém okolí  pohádkové bytosti, u kterých budou opět plnit různé úkoly a pokud vše splní, dostanou opět Diplom a dárky. Kromě různých disciplín na ně také čekají samozřejmě různé atrakce: například skákací hrad, elektrický býk a také stánky s cukrovinkami – cukrovou vatou, tureckým medem, nugátem, zmrzlinou apod.

No a koho, že to uvidíte na letošním ročníku benefičního koncertu od 18.00 hodin?

Z letošních účinkujících se můžete těšit na: JITKA ZELENKOVÁ, MARTIN FRANCE, KAMELIE, LA GIOIA, LINDA FINKOVÁ, RADEK BANGA, RADKA FIŠAROVÁ, THOMAS PUSKAILER, ZBYNĚK DRDA, RENATA DROSSLER,  MARKÉTA ZEHREROVÁ, KOULE, KATEŘINA STREJČKOVÁ, ELITE JUNIOR CLASS  AD.

Večerní koncert moderuje MARKÉTA MAYEROVÁ. Dětským odpolednem Vás bude provázet MICHAELA MARKOVÁ.

Podmínkou pro účinkování interpretů na této akci je bezpodmínečně zpívání na živo a to buď na halfplayback nebo s muzikanty.

Vstupenky za 200,- Kč je možné zakoupit v sítích Ticketlive – www.ticketlive.cz nebo přímo na zámku Nové Hrady. Děti do 8 let vstup na koncert zdarma.

Vítejte na 8. ročníku benefičního koncertu „Kdo má rád…“ na zámku Nové Hrady v roce 2018 a držte nám při jeho realizaci pěsti a hlavně, ať nám všem přeje ten den počasí.

Na setkání s Vámi na zámku Nové Hrady 2. června 2018 se těší hlavní producent koncertu Martin France a jeho realizační tým.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Technologická agentura ČR: Srážkovou vodu udrží v krajině unikátní vsakovací vrstva

22:45 Technologická agentura ČR: Srážkovou vodu udrží v krajině unikátní vsakovací vrstva

Snížení nebezpečí vzniku povodní, udržení vody v krajině a doplňování zásob podzemních vod. Speciáln…