Nadace ČEZ: Děti otevřely první Oranžový přechod v Šumperku

07.08.2020 17:05

Občané Šumperku začali využívat první Oranžový přechod, který město nasvítilo díky 120tisícovému grantu Nadace ČEZ. Přechod na Slovanské ulici umožní bezpečné přecházení mezi Mateřskou školou Pohádka, základní školou známou pod názvem Jednička a centrem města, kam děti docházejí do Střediska volného času Doris.

Nadace ČEZ: Děti otevřely první Oranžový přechod v Šumperku
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ
reklama

Kluci a holky z SVČ Doris, kteří si v nedalekém parku užívali hry na příměstském táboře, se po přechodu prošli jako první. „Právě kvůli dětem a jejich bezpečnosti jsme se rozhodli nasvítit zrovna tento přechod. Jako chodec i jako motorista vidím ten rozdíl, kvalitně osvětlený přechod je samozřejmě mnohem bezpečnější. Proto bychom rádi v tomto trendu pokračovali a osvětlili přechody i v dalších částech města,“ řekla při slavnostním stříhání pásky místostarostka Marta Novotná.

Otevření přechodu se zúčastnili i zástupci energetiků. „Naše společnost provozuje v Šumperku tři kogenerační jednotky a ve spolupráci s firmou Sateza vytápí domy napojené na centrální zásobování teplem. Ve městě působí i další firmy ze Skupiny ČEZ, a proto jsme rádi, že jsme jako dobří sousedé prostřednictvím Nadace ČEZ přispěli na projekt, který přinese užitek všem občanům a hlavně dětem,“ řekl obchodní ředitel ČEZ Energo Radek Dvořák.

Od roku 2013 podpořila Nadace ČEZ po celé republice v tomto programu přes 150 projektů, což odpovídá více než 200 novým Oranžovým přechodům. „Moderní osvětlení přechodu zvyšuje bezpečnost chodců o 65 procent. To je jeden z důležitých argumentů odborníků, díky kterému se programu Oranžové přechody věnujeme dlouhodobě,“ vysvětlila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Praha: Znovuotevření pavilonu hrochů a vítání Tchéca

21:20 Zoo Praha: Znovuotevření pavilonu hrochů a vítání Tchéca

Sváteční 28. září patří v Zoo Praha tradičně Výroční slavnosti. Letos mělo být jejím bodem znovuotev…