Nadace ČEZ: Olomoucký Sokol zrekonstruoval tenisové hřiště. Zpřístupní ho zdarma

24.09.2015 19:07

Ve čtvrtek se v olomoucké místní části Nový svět radovali sportovci z otevření čerstvě zrekonstruovaného tenisového dvorce. Tělocvičná jednota Sokol Olomouc – Nový svět nechala staré a nevyhovující tenisové hřiště opravit díky příspěvku Nadace ČEZ v hodnotě 900 tisíc korun. Antukový dvorec poslouží nejen tenistům z místního klubu, ale i zájemcům z řad amatérské veřejnosti, navíc zcela zdarma.

Nadace ČEZ: Olomoucký Sokol zrekonstruoval tenisové hřiště. Zpřístupní ho zdarma
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ
reklama

Tenisové hřiště v olomoucké ulici Sudova bylo po třicetiletém užívání v nevyhovujícím technickém stavu, rekonstrukce proto byla nezbytná. Stavební úpravy spočívaly v provedení nového odvodnění pomocí drenážního systému, odkopání stávajícího terénu pro novou konstrukční skladbu povrchu a instalaci antukového krytu. „Dvorec se zcela novým antukovým povrchem a vybavením využijí nejen naši členové, ale i další místní sportovní nadšenci. Dlouhodobě se snažíme o propagaci zdravého životního stylu i sportovního a férového ducha, a tak hřiště budeme pronajímat zcela zdarma, aby příležitost zahrát si dostali opravdu úplně všichni,“ uvedl starosta TJ Sokol Olomouc – Nový svět Lubomír Čechovský.

O pomyslné pokřtění zrekonstruovaného dvorce se postarali žáci olomoucké tenisové školy, kteří na něm přítomným divákům poodhalili průběh svých tréninků. Slavnostně tak odstartovali provoz Oranžové plochy, jež bude odteď všem zájemcům otevřena denně od 7 do 20 hodin.

Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím po celé České republice budovat sportovní i dětská Oranžová hřiště už od svého založení v roce 2002. Za tuto dobu podpořila téměř 330 hřišť v celkové hodnotě přibližně 300 milionů korun. „TJ Sokol Olomouc – Nový svět vytváří možnosti ke sportování a aktivnímu trávení volného času všem bez rozdílu věku či fyzických schopností. Vychází vstříc všem aktivním lidem z Olomouce i okolí, proto jsme jí ve snaze vylepšit nabízené zázemí rádi podali pomocnou ruku,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací na www.nadacecez.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: Přístav ve Veselí nad Moravou přivítá veřejnost 29. května

14:28 Ředitelství vodních cest: Přístav ve Veselí nad Moravou přivítá veřejnost 29. května

Na novém vyhlídkovém mole v laguně Baťova kanálu byla podepsána smlouva mezi městem Veselí nad Morav…