Nadace ČEZ: Senioři v Českém Těšíně mají místo čekárny útulnou klubovnu

04.03.2024 16:03 | Tisková zpráva

Senioři v Českém Těšíně mají o důvod víc k radosti. Atmosféra místnosti, kde dříve klienti českotěšínského Centra sociálních služeb čekali na kadeřnici nebo na zahájení terapií v rukodělných dílnách, se díky grantu Nadace ČEZ proměnila k nepoznání.

Nadace ČEZ: Senioři v Českém Těšíně mají místo čekárny útulnou klubovnu
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

„Dříve to tady vypadalo jako v nemocniční čekárně, teď místnost připomíná skutečný domov nebo možná klubovnu, ve které postarší skauti tráví svůj volný čas,“ usmívá se ředitelka Centra sociálních služeb Český Těšín Kateřina Pindejová.

Díky šestapadesátitisícovému daru mají senioři 9 nových stolů a 10 pohodlných křesel, ve kterých tráví společné chvíle, například oslavy narozenin. „Při volnočasových aktivitách a společných setkáních mnohdy senioři zapomínají na svoje bolesti a problémy. Jako organizace se jim snažíme jejich domov co nejvíce přiblížit,“ upřesňuje šéfka zařízení Kateřina Pindejová, proč s nápadem na kompletní obměnu nábytku v „čekárně“ přišli.

Centrum sociálních služeb Český Těšín je příspěvková organizace města, která zabezpečuje kromě provozu domova pro seniory také pečovatelskou službu v terénu, při níž ošetřovatelky poskytují pomoc a podporu seniorům v jejich přirozeném domácím prostředí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

22:03 Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

V pondělí 20. května 2024 byla uzavřena Dohoda o projektu průmyslové spolupráce (ICPA – Industrial C…