Nadace České spořitelny: Hrdiny Pardubického kraje najdete ve Svítání

09.02.2018 21:53

Největší bankovní nadace u nás už počtvrté za sebou rozdávala Ceny Floccus, kterými vyzdvihuje jednotlivce a neziskové organizace, kteří se nebojí měnit společnost k lepšímu.

Nadace České spořitelny: Hrdiny Pardubického kraje najdete ve Svítání
Foto: Archiv
Popisek: Česká spořitelna - logo

Nadace České spořitelny oceňuje právě ty, kteří se snaží zajistit důstojné stáří, kvalitní péči pro lidi s mentálním postižením a efektivní prevenci a léčbu drogové závislosti. Ocenění si letos podle odborné poroty Ceny Floccus jednoznačně zasloužila právě pardubická Základní škola a Praktická škola Svítání, která se zaměřuje na integraci lidí s mentálním či jiným postižením. Skleněnou cenu si v pražském Rudolfinu převzala Miluše Horská, ředitelka organizace: "Cena Floccus Nadace České spořitelny je tím nejkrásnějším dárkem k pětadvacetinám naší školy Svítání. Je to ocenění 25 let naší společné práce, posunu od 26 dětí v organizaci ke dvěma stům, k 700 lidí integrovaných v terénu, od devíti prvních zaměstnanců k dnešním téměř 150. A každému z nich tahle cena náleží, děkujeme!"

Každý ročník Ceny Floccus se zaměřuje na jedno konkrétní téma. V tom letošním Nadace České spořitelny vyzdvihla organizace, které jsou příkladem pro ostatní ve snaze o systémové změny ve společnosti. Odborná porota na Svítání ocenila mimo jiné schopnost vyplnit efektivně a kvalitně bílá místa, na které organizace ve svých službách narážela: tam, kde chyběly učebnice, Svítání je připravilo, tam, kde chyběli odborníci, Svítání nabídlo vzdělávací kurzy, postupně tak organizace vytvořila řadu navazujících služeb pro lidi s postižením.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj začíná projektovat parkovací dům v Pardubické nemocnici

18:06 Pardubický kraj začíná projektovat parkovací dům v Pardubické nemocnici

Nešvarem, se kterým se potýká de facto každý návštěvník Pardubické nemocnice, je parkování. Nemocnič…