Náměstek Šrámek navštívil Izrael a Palestinská území

11.05.2017 21:50

Náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek navštívil Stát Izrael a Palestinská území. Během své návštěvy ve dnech 8.–9. května 2017 vedl politické konzultace se svými protějšky z izraelského a palestinského ministerstva zahraničních věcí v Jeruzalémě a Ramalláhu. Jednání se věnovala politicko-bezpečnostní spolupráci, aktuálnímu stavu blízkovýchodního mírového procesu i situaci v regionu. Ivo Šrámek také slavnostně předal český projekt v centru péče pro tělesně a duševně postižené Four Homes of Mercy ve Východním Jeruzalémě.

Náměstek Šrámek navštívil Izrael a Palestinská území
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Náměstek Šrámek vedl 8. května konzultace s náměstkyní ministra zahraničních věcí Tzipi Hotovely a vrchní ředitelkou sekce pro Evropu a EU Rodicou Radian-Gordonovou. Diskuse se soustředila na česko-izraelské vztahy a i na ekonomickou a bezpečnostní spolupráci. Dále se setkal také s izraelským politickým ředitelem Alonem Ushpizem k politickému a bezpečnostnímu vývoji v regionu.

V Ramalláhu se Ivo Šrámek 9. května setkal s vrchní ředitelkou sekce pro Evropu Amal Džadu a zvláštním poradcem ministra zahraničních věcí pro multilaterální záležitosti Ammárem Hidžázím. Soustředili se na rozvoj bilaterálních vazeb, blízkovýchodní mírový proces a aktuální multilaterální otázky.

Náměstek Šrámek také slavnostně předal český projekt v centru péče pro tělesně a duševně postižené Four Homes of Mercy ve Východním Jeruzalémě. Projekt poskytl centru potřebné zdravotnické vybavení a solární panely.

Během návštěvy se také setkal s vedoucím unijní mise EUPOL COPPS Mikem Albersem a s kandidátem na místo honorárního konzula ČR v Jeruzalémě Danem Propperem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

22:11 Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

Muzeum romské kultury, s.p.o. ve spolupráci s Romea o.p.s. pořádá v pátek 2. 3. 2018 od 13 hodin ve …