Náměstek primátorky Dolínek oceňuje noční zásah pražských hasičů a IZS při požáru budovy Národního muzea

12. 2. 2016 10:08

K požáru střešní konstrukce severozápadní věže budovy Národního muzea došlo před půl druhou. Do zásahu se zapojilo 12 jednotek Hasičského záchranného sboru a 8 jednotek Sboru dobrovolných hasičů, magistrála a další komunikace v okolí muzea byly uzavřeny a na místě zásahu byl zřízen a práce koordinoval pracovní štáb všech složek Integrovaného záchranného systému hl. m. Prahy.

Náměstek primátorky Dolínek oceňuje noční zásah pražských hasičů a IZS při požáru budovy Národního muzea
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

„Za hlavní město bych chtěl poděkovat především hasičům, ale i ostatním složkám integrovaného záchranného systému a všem zúčastněným za včasný a precizní zásah, který zabránil větším škodám na rekonstruované budově Národního muzea i dalšímu ohrožení města a obyvatel. Celý systém zajišťující bezpečnost města v krizových situacích znovu prokázal své kvality a akceschopnost a lidé, kteří dnes v noci dělali svou práci, mají naši úctu a vděčnost,“ řekl náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek.

K požáru střešní konstrukce severozápadní věže budovy Národního muzea došlo před půl druhou. Do zásahu se zapojilo 12 jednotek Hasičského záchranného sboru  a 8 jednotek Sboru dobrovolných hasičů, magistrála a další komunikace v okolí muzea byly uzavřeny a na místě zásahu byl zřízen a práce koordinoval pracovní štáb všech složek Integrovaného záchranného systému  hl. m. Prahy. Kolem půl čtvrté hodin se podařilo požár lokalizovat a uvolnit provoz na magistrále ve směru na Prahu 7. Před ranní dopravní špičkou byl obnoven částečně provoz na magistrále i ve směru na Prahu 4 a před devátou hodinou byla magistrála pro dopravu plně otevřena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Společnost ČEZ vyslovila souhlas s prodejem bulharských aktiv společnosti Inercom

20:09 Společnost ČEZ vyslovila souhlas s prodejem bulharských aktiv společnosti Inercom

Jedná se o balík sedmi firem: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie, CEZ Trade Bulga…