Národní divadlo moravskoslezské: Diváci rozhodnou, jak dopadne divadelní hra Teror!

05.04.2018 8:09

Národní divadlo moravskoslezské připravuje dvouhodinové drama ze soudní síně, kde se diváci stávají porotou a na závěr hlasují, zda má být obžalovaný odsouzen či osvobozen.

Národní divadlo moravskoslezské: Diváci rozhodnou, jak dopadne divadelní hra Teror!
Foto: ndm.cz
Popisek: Národní divadlo moravskoslezské

Je přípustné obětovat plné letadlo lidí, když víte, že tím zachráníte 70 000 životů? Výsledky hlasování se po každé repríze inscenace Teror objeví na mezinárodním webu, který sleduje teritoriální výsledky hlasování http://terror.theater/.

Autorem Teroru je německý advokát a spisovatel Ferdinand von Schirach, který začal při své právnické praxi sepisovat zprvu povídky a posléze i romány, k nimž mu byly jeho zkušenosti ze soudních síní zásadní inspirací. Jako spisovatel je značně oceňován, v češtině však doposud vyšel jen jeho soubor povídek Zločiny. Do celosvětového hledáčku se dostal až svou dramatickou prvotinou Teror. Toto drama ze soudní síně se zabývá procesem nad majorem Luftwaffe, který je obžalován z mnohonásobné vraždy. „Lars Koch byl ve službě, když teroristé unesli civilní dopravní letadlo se 164 pasažéry a chystali se narazit do mnichovské Allianz Areny, kde se tou dobou odehrával fotbalový zápas, který na místě sledovalo 70 tisíc diváků. Pár minut před očekávaným střetem se rozhodl neuposlechnout rozkazu a toto letadlo sestřelil. Nikdo z cestujících na palubě nepřežil. Je Lars Koch vrah nebo hrdina? Nebo snad obojí?“ prozrazuje zápletku dramatu dramaturgyně Sylvie Rubenová.

Během přelíčení vyslechneme jak Obžalovaného (Ivan Dejmal), tak svědky (Petr Houska a Lucie Končoková) a Státní zástupkyně (Renáta Klemensová) i Obhájce (Vít Roleček) nám přednesou své argumenty, proč by měl být Lars Koch osvobozen, či odsouzen. Celým soudním procesem provede Předseda (Tomáš Jirman), finální rozhodnutí však bude na divácích. Na konci představení se budou muset rozhodnout a hlasovat, zda je obžalovaný vinen, nebo nevinen, a na základě tohoto hlasování dojdeme ke společnému verdiktu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

11:44 ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

Češi v roce 2023 denně spotřebovali v průměru téměř 87 litrů vody, což bylo o zhruba tři litry méně …