Národní muzeum: Výstava Nikdy se nevzdáme! je k vidění i v Londýně

07.07.2022 19:27 | Tisková zpráva

Výstava Národního muzea Nikdy se nevzdáme! je k vidění i v Londýně

Národní muzeum: Výstava Nikdy se nevzdáme! je k vidění i v Londýně
Foto: Národní muzeum
Popisek: Národní muzeum

Nedávno otevřená výstava v Národním muzeu s názvem Nikdy se nevzdáme! se nyní dočkala i své putovní verze. 

Tato výstava nese rovněž název Nikdy se nevzdáme! a byla zahájena v budově Velvyslanectví České republiky v Londýně u příležitosti Dne ozbrojených sil za účasti velvyslankyně ČR ve Velké Británii Marie Chatardové, delegace poslanců Poslanecké sněmovny České republiky, brigádního generála Vratislava Berana a generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše. K vidění bude od 29. června do 31. srpna letošního roku.

Panelová výstava na české ambasádě prezentuje události spojení s akcí Anthropoid 1941–1942. Zaměřuje se především na kontext československo-britské spolupráce v oblasti výcviku československých parašutistů a jejich pobytu ve Velké Británii před samotným seskokem. Následně se výstava věnuje samozřejmě i samotnému útoku na Reinharda Heydricha a důsledkům na území Protektorátu. Představeny jsou také osobnosti jako například generál Alois Eliáš nebo osudy rodin, které pomáhaly parašutistům. Větší pozornost je poté věnována i politickým a mezinárodním důsledkům akce, jako je oduznání Mnichovské dohody ze strany velmocí nebo důsledky v osudech poválečného Československa a česko-německého vztahu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. František Laudát byl položen dotaz

Divíte se, že lidé volí peněženkou?

Peníze nejsou všechno, ale bez nich to taky najde, i když jsou pořád věci, které si za peníze nekoupíte, jako je zdraví, svoboda, ale chápete i lidi, že jsou frustrovaní z toho, že se většina z nich má čím dál hůř?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa i v roce 2026 vyjede do obcí pomáhat s daňovým přiznáním

22:07 Finanční správa i v roce 2026 vyjede do obcí pomáhat s daňovým přiznáním

Stejně jako v předchozích letech pomůže finanční správa občanům s vyplněním a podáním jejich daňovéh…