Výstava připomíná, jak velké oblibě se v první polovině 20. století těšilo rodinné loutkové divadlo. Hrálo se nejen v rodinách slavných umělců (spisovatelů, herců, výtvarník či hudebníků), ale i v domácnostech tisíců „bezejmenných“ lidí. Papírové divadélko i s malými loutkami, dekoracemi, texty her a návody k provedení se stalo všeobecně dostupným dárkem pro děti. Na výstavě jsou k vidění celá loutková divadla, rozmanité sériově vyráběné loutky i tištěné dekorace, které navrhovali prvotřídní čeští výtvarníci jako Karel Štapfer či Artuš Scheiner.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Strakonice , výročí , výstava , TZ , NM
autor: Tisková zpráva
Tvrdíte, že je celá ta kauza smyšlená a politicky účelová.
To jako, že někdo vaší expartnerku podplatil nebo já nevím co jí slíbili, aby vás teď obvinila? A kde se teda vzaly ty e-maily, kde se k násilí doznáváte? Já upřímně nevím, čemu věřit, protože evidentně nějaké důkazy asi jsou, ale to načasování obvinění je zvláštní, i když teda mohla s ním přijít už...
Další články z rubriky

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…