Národní památkový ústav: Podzim na kunštátském zámku patřil dětem

9. 1. 2019 21:27

Celkem 379 dětí a 32 pedagogů a asistentů pedagogů navštívilo na podzim edukační program Život na středověkém hradě Státního zámku Kunštát. Speciální výukový formát je určen žákům I. a II. stupně základních škol a na základě spolupráce a doporučení edukačního oddělení Národního památkového ústavu zahrnuje vazbu na školní rámcové vzdělávací programy.

Národní památkový ústav: Podzim na kunštátském zámku patřil dětem
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav
reklama

Malí návštěvníci se formou interaktivní výstavy a doplňujících pracovních listů seznamují se zakládáním středověkých hradů, klášterů, s válečnými událostmi i mocenským vzestupem rodu pánů z Kunštátu i s postavou českého krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad. Renesanční část expozice je posléze věnována informacím o stravování a dalším oblastem životního stylu ve středověku.

Výukový program je také možné navštívit s podporou „Vzdělávacího programu paměťových institucí do škol“, který vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Zájem ze strany základních škol pokračuje i s novým rokem. Již nyní přijímáme rezervace na dubnové, květnové i červnové termíny. Některé třídy využívají zvýhodněný systém Klíče k památkám pro školy k návštěvám dalších prohlídkových tras.

Byl vytvořen i obdobný program pro mateřské školy, jenž je doplněn graficky přívětivým pracovním materiálem se systémem nálepek pro odpovědi na uvedené otázky.

Zmíněné pracovní listy s oblibou využívají v letních měsících také běžní návštěvníci, respektive rodiny s dětmi. Za bezchybné vyplnění náleží dětem malá odměna.

Program lze rezervovat:
e-mailem ZDE
Telefonicky – 516 462 062
Kontaktní osoba - Martina Nejedlá

Více informací o edukačním programu ZDE

Jak získat Klíč k památkám pro školy - informace ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Padělky pod vánoční stromeček nepatří

22:54 Celní správa: Padělky pod vánoční stromeček nepatří

V předvánočním období existuje reálné riziko zvýšené nabídky padělků výrobků renomovaných značek. Ji…