Národní zemědělské muzeum: Historická technika pohledem studentů

14. 4. 2019 16:11

Od pátku 26. dubna mají návštěvníci Národního zemědělského muzea v Praze možnost zhlédnout výstavu kreseb Kouzlo historické techniky. Už 13. ročník výstavy prezentuje práci studentů katedry architektury ČVUT v Praze. Výstava je umístěna v expozici Jede traktor a potrvá až do 9. června.

Národní zemědělské muzeum: Historická technika pohledem studentů
Foto: nzm.cz
Popisek: Národní zemědělské muzeum - logo
reklama

Ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým v Praze pořádá Národní zemědělské muzeum již 13. ročník výstavy kreseb posluchačů 2. ročníku studijního programu Architektura a stavitelství katedry architektury. Výstava se uskuteční v prostorách expozice Jede traktor, kde se studenti již tradičně kreslení věnují. Společným znakem kreseb je originální autorské vyjádření řady vystavených exponátů, v případě našeho muzea především traktorů i dalších zemědělských strojů a techniky. Nápaditost, dobré ovládnutí techniky kresby a také snaha o věrné a detailní provedení jsou společným jmenovatelem vystavených kreseb. Nejlepší práce studentů vystavené v předchozích letech již trvale zdobí některé muzejní expozice Národního zemědělského muzea v Praze i jeho mimopražských poboček. Výstavu je možné navštívit až do 9. června. „Jsme rádi, že naše expozice historické zemědělské techniky není jen svědkem minulosti, ale může být i inspirací pro současnou generaci studentů technických oborů,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Jiří Houdek.

Akce se koná ve spolupráci s Katedrou architektury Stavební fakulty ČVUT v Praze a pod záštitou starosty Městské části Praha 7 Jana Čižinského.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milosrdní bratři: Sedmnáct plicních ventilátorů darem míří z Česka do Itálie

22:03 Milosrdní bratři: Sedmnáct plicních ventilátorů darem míří z Česka do Itálie

Sedmnáct plicních ventilátorů od českých výrobců a desítky tisíc roušek a dalších ochranných prostře…