Národní zemědělské muzeum: S Životem u vody seznámí návštěvníky Muzejní noc na loveckém zámku Ohrada

21.05.2019 7:34

V sobotu 25. května je nejen pro rodiče a děti přichystána Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu Ohrada. Od 16 do 22 hodin se mohou malí i velcí návštěvníci dozvědět, jak se žije rostlinám a zvířatům v blízkosti vodních ploch a toků. Připraven je také doprovodný program a živá hudba.

Národní zemědělské muzeum: S Životem u vody seznámí návštěvníky Muzejní noc na loveckém zámku Ohrada
Foto: zamekhluboka.info
Popisek: Lovecký zámek Ohrada

Muzeum lesnictví, myslivectví a rybářství na loveckém zámku Ohrada zve návštěvníky na muzejní noc na téma Život u vody. Během sobotního odpoledne a večera se dozví, že hráze rybníků obývají nejen mnozí zajímaví živočichové, ale najdou tu i leckteré houby, vyzkouší si, kolik váží naše běžné druhy ryb, jak rybaří zvířata a jak lidé. Mohou si také prohlédnout expozici živých rostlin a vodních živočichů od ryb až po pijavice a v muzeu poslechnout přednášku o racích. Čekají je i názorné ukázky, naučné soutěže nejen o přírodě a hlavně spousta zábavy pro malé i velké. V rámci pestrého doprovodného programu se například dozví, jak se pletou sítě, jak se hází sítí vrhačkou či jak se z rybích šupin vyrábějí dekorativní vzory na oděvy. Během odpoledne akci doprovodí lidové písně kapely Bedrník. „Lovecký zámek Ohrada sídlí mezi Munickým rybníkem a rybníkem Velký Zvolenov. Máme tak ideální možnost zprostředkovat našim návštěvníkům zážitek ze setkání s faunou a flórou rybniční soustavy jihočeského regionu,“ říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea a ředitel pobočky Ohrada Jiří Houdek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dříteň: U Záblatí se po 400 letech znovu rozřinčely zbraně. Začala válka

14:27 Dříteň: U Záblatí se po 400 letech znovu rozřinčely zbraně. Začala válka

Dusot kopyt, řinčení zbraní, výstřely z mušket a děl, dým. Zkrátka bitevní vřava se vším všudy. Tak …