Návštěva náčelníka Generálního štábu AČR u Záchranného útvaru HZS ČR

16. 8. 2017 15:42

Nejvyšší představitelé Armády České republiky v čele s náčelníkem Generálního štábu armádním generálem Ing. Josefem Bečvářem navštívili 15. srpna Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru České republiky...

Návštěva náčelníka Generálního štábu AČR u Záchranného útvaru HZS ČR
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo
reklama

Nejvyšší představitelé Armády České republiky v čele s náčelníkem Generálního štábu armádním generálem Ing. Josefem Bečvářem navštívili 15. srpna Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru České republiky, konkrétně pak jeho sídlo v Hlučíně. Jednalo se o historicky první podobnou návštěvu od roku 2009, kdy Záchranný útvar přešel z působnosti ministerstva obrany pod ministerstvo vnitra a stal se součástí Hasičského záchranného sboru ČR.

Návštěvě byl přítomen generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba a jeho náměstek brig. gen. Ing. František Zadina, za Záchranný útvar se akce zúčastnil velitel plk. Ing. Radim Řehulka a všichni jeho zástupci.

Během návštěvy byli její účastníci seznámeni se současnou situací u útvaru, byly jim představeny činnosti i technika, jíž jednotky útvaru disponují. Velitel během své prezentace věnoval prostor mj. přehledu s vyčíslením armádní techniky, která dosud u útvaru slouží, ale i srovnání početních stavů a ekonomické situace mezi rokem 2009 a současností.

Generál Bečvář a další představitelé armády se pak zajímali především o postupy při pořizování speciálních automobilů a strojů, ale rovněž o možnosti a způsoby oprav starší, původně vojenské techniky. Další probíranou oblastí se stalo věkové složení příslušníků, naplněnost stavů i podmínky pro přijetí a průměrná délka služby u sboru. Diskutovalo se rovněž o kariérním řádu a systému vzdělávání a školení příslušníků.

Návštěva byla zakončena společným obědem, jehož se zúčastnil i starosta města Mrg. Pavel Paschek a během kterého pokračovala i diskuze na nejrůznější témata. Na závěr ještě došlo k vzájemnému předání drobných darů mezi armádním generálem, velitelem útvaru a starostou města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Obce dezinfikují veřejná prostranství a obchody i pro očekávané turisty

22:01 Turistický spolek Lipenska: Obce dezinfikují veřejná prostranství a obchody i pro očekávané turisty

Lipenské obce dezinfikují veřejné prostory – obchody, ulice, úřady, ale například i kanalizace. Oblí…