Nemocnice Na Františku: V Praze vznikla nová lůžková rehabilitace za 9,5 milionu korun

11.02.2020 7:33

Pacientům po operacích pohybového aparátu začalo sloužit nové lůžkové rehabilitační oddělení Nemocnice Na Františku, které vzniklo rekonstrukcí prostor bývalé neurologie. Nemocnice předpokládá, že ho budou využívat především pacienti hospitalizovaní na ortopedickém oddělení. Stavební úpravy, které vyšly zhruba na 8 milionů korun, financovala městská část Praha 1. Další 1,5 milionu korun nemocnice investovala do vybavení.

Nemocnice Na Františku: V Praze vznikla nová lůžková rehabilitace za 9,5 milionu korun
Foto: Nemocnice Na Františku
Popisek: Nemocnice Na Františku

Na třináctilůžkovém oddělení zajišťuje komplexní rehabilitační služby vyškolený tým lékařů, fyzioterapeutů, ergoterapeutů a zdravotních sester. Oddělení má kvalitní přístrojové vybavení, které umožňuje aplikovat různé formy fyzikální terapie, včetně léčby laserem.

„Fyzioterapii provádíme individuální formou s využitím široké škály fyzioterapeutických technik a s důrazem na individuální potřeby pacientů. Součástí komplexní léčby je i ergoterapeutická péče, jejímž specifikem je nácvik běžných denních aktivit a poradenství ve využívání kompenzačních pomůcek,“ uvádí vedoucí fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení Alena Nováčková.

V pražském regionu je tato péče nedostatková, přitom včasné započetí rehabilitace je základním předpokladem úspěšného doléčení pacientů po operačních výkonech. „Na ortopedickém oddělení týdně odoperujeme přibližně 15 pacientů, jejichž zdravotní stav vyžaduje delší a intenzivnější rehabilitaci, kterou nelze poskytnout ambulantně. Až dosud si pacienti museli tuto péči zajistit v jiných zdravotnických zařízeních, což pro ně mnohdy bylo obtížné. Nyní můžeme alespoň části z nich nabídnout rehabilitační služby přímo u nás,“ vysvětluje ředitel nemocnice David Erhart.

Pokud se pacient rozhodne rehabilitační léčbu absolvovat v Nemocnici Na Františku, měl by se co nejdříve po stanovení termínu operace dostavit na lůžkové rehabilitační oddělení a hospitalizaci si dohodnout. Vstřícný personál mu poskytne veškeré informace a předá potřebné dokumenty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Společnost Elektrárna Dukovany II obdržela doplněné nabídky od uchazečů na dostavbu

16:46 ČEZ: Společnost Elektrárna Dukovany II obdržela doplněné nabídky od uchazečů na dostavbu

Společnost Elektrárna Dukovany II (EDU II), stoprocentní dceřiná společnost ČEZ, obdržela doplněné n…