Nemocnice Na Františku dnes otevřela oddělení plastické chirurgie

01.10.2020 16:09 | Zprávy

Nemocnice Na Františku se tak stala čtvrtým nemocničním zařízením v Praze, které provádí plastické zákroky na samostatném odborném pracovišti. Tým specialistů pod vedením renomovaného plastického chirurga Josefa Kulhánka se bude zaměřovat na řešení následků po prodělaných onemocněních a úrazech i na estetické výkony, prováděné na přání klientů.

Nemocnice Na Františku dnes otevřela oddělení plastické chirurgie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice Na Františku

Dosud se v Nemocnici Na Františku dělaly jen vybrané plastické operace a menší zákroky v rámci stávajícího chirurgického oddělení. Nemalou část pacientek chirurgie však tvoří ženy s rakovinou prsu, kvůli kterým nemocnice potřebovala rozšířit operační program o náročnější plastické výkony, jež zdravotní pojišťovny hradí jen na specializovaných pracovištích plastické chirurgie. Vedení nemocnice se proto rozhodlo takové oddělení vytvořit.

„Zaměření nově vzniklého pracoviště plastické chirurgie plynule navazuje na náš onkologicko­chirurgický program, který cílí na pacientky s rakovinou prsu. Těch u nás ročně ošetříme kolem čtyř stovek. Naši plastičtí chirurgové se podílejí na operačním odstranění nádoru a následné rekonstrukci prsu. Pro pacientky je samozřejmě komfortnější, pokud mohou oba zákroky proběhnout v tomtéž zdravotnickém zařízení,“ vysvětlil David Erhart, ředitel Nemocnice Na Františku a primář chirurgického oddělení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Voda z Moravy pomáhá zmírnit sucho v lese u Hodonína

16:32 Lesy ČR: Voda z Moravy pomáhá zmírnit sucho v lese u Hodonína

Lesníci ve spolupráci s AOPK ČR a společností ČEZ, a.s., čerpají vodu z řeky Moravy do lesa v národn…