Nemocnice Prachatice má dva moderní operační stoly

17.02.2020 17:11

Dvěma zbrusu novými operačními stoly RAMED s výměnnou pracovní deskou a dalším příslušenstvím disponují centrální operační sály Nemocnice Prachatice, a.s. Instalovány byly v první polovině února.

Nemocnice Prachatice má dva moderní operační stoly
Foto: jihnem.cz
Popisek: Nemocnice Prachatice
reklama

„Cena obou stolů byla celkem 3 040 950 Kč bez DPH a dodavatelem byla firma Mediset-Chironax s.r.o. České Budějovice. Operační stoly byly vyrobeny na zakázku přesně podle požadavků předmětu vyhlášené veřejné zakázky, resp. dle stanovených zadávacích podmínek VZ,“ uvádí předseda představenstva prachatické nemocnice Ing. Michal Čarvaš, MBA.

Systém operačních stolů RAMED s výměnnou pracovní deskou představuje špičkové řešení uspořádání operačního sálu a otevírá možnost uplatnění stolům RAMED na nejmoderněji řešených pracovištích. „Jeho předností je zejména značná univerzálnost, kdy v rámci jednoho sálu a jednoho stolu je možno provádět zákroky řady chirurgických oborů i gynekologie, a to díky možnosti volby optimální pracovní desky a dalšímu příslušenství,“ doplnil primář chirurgického oddělení MUDr. Vladimír Tišler.

Operatérům nové stoly umožní rozšířit spektrum prováděných výkonů a také zdravotníkům výrazně zjednoduší práci s pacienty i přístroji. Nákup operačních stolů je dalším krokem v procesu modernizace prachatické nemocnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice České Budějovice: Nové pokoje pomohou maminkám, které mají doma další malé dítě

14:21 Nemocnice České Budějovice: Nové pokoje pomohou maminkám, které mají doma další malé dítě

Dva nové pokoje otevřelo u příležitosti Mezinárodního dne předčasně narozených dětí Neonatologické o…