Nemocnice Znojmo: Důležité je zachovat pacientům po úraze soběstačnost

04.07.2020 22:31

V případě tříštivých zlomenin lokte je mnohdy jediným možným řešením implantace kloubní náhrady, která jako jediná umožní zachovat pacientům pohyb, tedy sebeobsluhu a soběstačnost. Implantaci loketního kloubu provedli v minulých dnech u pacientky s tříštivou zlomeninou po pádu ortopedové znojemské nemocnice, kteří se touto problematikou systematicky zabývají jako jediní v ČR.

Nemocnice Znojmo: Důležité je zachovat pacientům po úraze soběstačnost
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo

Když paní Vlastimila (75 let) jela v červnu poprvé do lázní netušila, jak rychle její pobyt skončí. Po týdnu rehabilitací upadla na chodbě, a to tak nešťastně, že si způsobila tříštivou zlomeninu lokte. V místní nemocnici ji ruku zafixovali a následně byla transportována na Ortopedicko-traumatologické oddělení Nemocnice Znojmo, kde jsou tyto komplikované úrazy u starších lidí řešeny kloubní náhradou.

„V případě těchto úrazů je většinou snaha kosti sešroubovat, což ovšem u starých lidí dost dobře nejde. Kosti bývají měkké a roztříštěné na mnoho kousků. Často nezbývá, než na nějaký čas loket ještě zasádrovat. Výsledky pak bývají špatné, protože po zasádrování se loket přestane hýbat. Pro starého člověka je nejdůležitější schopnost sebeobsluby, a tedy soběstačnost. V případě pacientky sešroubování nebylo z těchto důvodů možné, proto jediným řešením byla implantace umělého loketního kloubu,“ přiblížil profesor Radek Hart, primář Ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Znojmo.

„Je neuvěřitelné vidět pár dnů po implantacích, jak pacienti zvládají pohyb operovanou končetinou, jaké dělají pokroky. Zachování plného pohybu končetin je nejen pro seniory důležitým faktorem soběstačnosti, která je důležitým kritériem kvality života,“ zhodnotil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…