Nemocnice Znojmo: Důležité je zachovat pacientům po úraze soběstačnost

04.07.2020 22:31

V případě tříštivých zlomenin lokte je mnohdy jediným možným řešením implantace kloubní náhrady, která jako jediná umožní zachovat pacientům pohyb, tedy sebeobsluhu a soběstačnost. Implantaci loketního kloubu provedli v minulých dnech u pacientky s tříštivou zlomeninou po pádu ortopedové znojemské nemocnice, kteří se touto problematikou systematicky zabývají jako jediní v ČR.

Nemocnice Znojmo: Důležité je zachovat pacientům po úraze soběstačnost
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo
reklama

Když paní Vlastimila (75 let) jela v červnu poprvé do lázní netušila, jak rychle její pobyt skončí. Po týdnu rehabilitací upadla na chodbě, a to tak nešťastně, že si způsobila tříštivou zlomeninu lokte. V místní nemocnici ji ruku zafixovali a následně byla transportována na Ortopedicko-traumatologické oddělení Nemocnice Znojmo, kde jsou tyto komplikované úrazy u starších lidí řešeny kloubní náhradou.

„V případě těchto úrazů je většinou snaha kosti sešroubovat, což ovšem u starých lidí dost dobře nejde. Kosti bývají měkké a roztříštěné na mnoho kousků. Často nezbývá, než na nějaký čas loket ještě zasádrovat. Výsledky pak bývají špatné, protože po zasádrování se loket přestane hýbat. Pro starého člověka je nejdůležitější schopnost sebeobsluby, a tedy soběstačnost. V případě pacientky sešroubování nebylo z těchto důvodů možné, proto jediným řešením byla implantace umělého loketního kloubu,“ přiblížil profesor Radek Hart, primář Ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Znojmo.

„Je neuvěřitelné vidět pár dnů po implantacích, jak pacienti zvládají pohyb operovanou končetinou, jaké dělají pokroky. Zachování plného pohybu končetin je nejen pro seniory důležitým faktorem soběstačnosti, která je důležitým kritériem kvality života,“ zhodnotil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum spouští webovou sekci i komentované prohlídky pro neslyšící

10:29 Národní muzeum spouští webovou sekci i komentované prohlídky pro neslyšící

Národní muzeum nově spustilo na svém webu sekci Národní muzeum bez bariér. Návštěvníci zde naleznou …