Nemocnice Znojmo: Pacienti jsou ve spojení s rodinou přes videohovor

03.04.2020 21:41

Nemocnice Znojmo umožňuje pacientům Oddělení dlouhodobě nemocných kontakt prostřednictvím videohovorů. V tuto chvíli je to jediný kontakt, který pacienti s svými blízkými mají. V současné pandemii patří k nejohroženější části populace, navíc těsně před jejím začátkem, mělo oddělení zákaz návštěv s ohledem na chřipku.

Nemocnice Znojmo: Pacienti jsou ve spojení s rodinou přes videohovor
Foto: Nemocnice Znojmo
Popisek: Nemocnice Znojmo
reklama

V současné době je na Oddělení dlouhodobě nemocných Nemocnice Znojmo, které je detašované na ulici Vídeňská, hospitalizováno 81 pacientů. „Přišli jsme s nápadem propojit naše pacienty s jejich rodinami alespoň prostřednictvím videohovorů. Nemocnice pro tyto účely poskytla notebook a denně tak uskutečňujeme 3-4 hovory,“ informovala Júlia Hejdová, vrchní sestra oddělení. Sama zprostředkovává hovory, které jsou velmi emotivní.

O možnostech videohovorů jsou příbuzní informování lékařem při předávání informací. „Bohužel ne u všech pacientů je možné tento hovor uskutečnit, a to s ohledem např. na diagnózu pacienta nebo jeho následné psychické rozpoložení, které nepřispívá jejich zdravotního stavu. Hovor se tedy může vždy uskutečnit po doporučení ošetřujícího lékaře,“ upřesnil Martin Pavlík, ředitel nemocnice.

Nicméně v této těžké době, kdy na oddělení nemají pacienti kontakt se svými blízkými, nemohou docházet dobrovolníci, se snaží personál pacienty zabavit. S pacienty se praktikuje cvičení pro seniory na židli, jako ranní rozcvička podle videa, k čemuž se využívá právě notebook, který nyní na oddělení je. Stejně tak je využit pro videohovory s logopedkou a ergoterapeutkou. Pacientům personál pro rozveselení zpívá, nebo je např. baví hrou na kytaru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

22:33 Ministerstvo dopravy: V přístavu Hluboká nad Vltavou lodě bezpečně natankují pohonné hmoty

Kapitáni rekreačních lodí v největším jihočeském veřejném přístavu pro rekreační lodě v Hluboké na V…