Nová výstava k 75. výročí příletu československých letců RAF na Letišti Václava Havla Praha

07.09.2020 10:42 | Zprávy

Letiště Praha a Národní technické muzeum ve spolupráci s Aviatickým sdružením Bohemia oficiálně představily panelovou výstavu fotografií u příležitosti 75. výročí návratu československých letců sloužících v britském Královském letectvu.

Nová výstava k 75. výročí příletu československých letců RAF na Letišti Václava Havla Praha
Foto: Archiv
Popisek: Letiště Praha - logo

Výstavu, která dostala název „Konečně doma! Finally home!“, bude moci veřejnost navštívit od začátku září do konce listopadu 2020. Výstava je veřejnosti i cestujícím volně přístupná ve veřejné části Letiště Václava Havla Praha ve spojovací chodbě mezi terminály.

Výstava k výročí návratu československých letců působících během druhé světové války v RAF, od jejichž příletu zpět z Velké Británie na tehdejší ruzyňské letiště uplynulo právě letos v srpnu již 75 let, připomíná na dobových fotografiích přílet ze dne 13. srpna 1945 a následující slavnostní defilé, které proběhlo 21. srpna 1945 na Staroměstském náměstí v Praze.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jana Turoňová byl položen dotaz

Komunisti

Vypadáte sympaticky, proč hájíte právě komunisty? A fakt věříte, že když už podruhé dostali stopku, že to není jejich konec u nás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HK ČR: Odložte o rok nařízení proti odlesňování, vyzvali EU podnikatelé

7:33 HK ČR: Odložte o rok nařízení proti odlesňování, vyzvali EU podnikatelé

Podnikatelé volají po okamžitém schválení odkladu Nařízení EU proti odlesňování (EUDR) minimálně o 1…