Novela zákoníku práce: Odborářské návrhy jsou škodlivé, Hospodářská komora chce usnadnit zaměstnávání lidí

23.05.2017 11:41 | Zprávy

Novela zákoníku práce prošla ve Sněmovně do podoby, která zaměstnavatele nijak zvlášť nenadchla a neumožnila tolik potřebnou vyšší flexibilitu práce, nicméně v této chvíli je novela zatížena pozměňovacími návrhy odborářů, jejichž přijetí by zkomplikovalo vztahy mezi zaměstnavateli a zaměstnanci. Z tohoto důvodu Hospodářská komora ve spolupráci s některými poslanci navrhuje pozměňovací návrhy iniciované zaměstnavateli, které naopak zaměstnávání lidí usnadní.

Novela zákoníku práce: Odborářské návrhy jsou škodlivé, Hospodářská komora chce usnadnit zaměstnávání lidí
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

„Ač se mohou na první pohled zdát ryze pravicově liberální svědčící pouze zaměstnavatelům, lze o nich vést konstruktivní diskuzi. Při jejich hlubší analýze se totiž ukazuje, že mohou přinést výhody všem,“ vysvětluje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Příkladem takového pozměňovacího návrhu je výpověď bez udání důvodu. Bude-li mít zaměstnanec chabé pracovní výsledky, špatnou pracovní morálku, zkrátka nebude-li naplňovat očekávání zaměstnavatele, bude možné pracovní poměr ukončit efektivněji než dnes. Takoví zaměstnanci by ale nemohli přijít zkrátka. Zaměstnavatel by jim musel vyplatit povinné odstupné ve výši šestinásobku mzdy.

Hospodářská komora apeluje na poslance, aby proběhla nad všemi pozměňovacími návrhy vážná, seriózní a věcná diskuse a aby apriori neodmítali pozměňovací návrhy zaměstnavatelů. Pokud by poslanecká diskuse vedla k přijetí odborářských pozměňovacích návrhů, Hospodářská komora apeluje na poslance, aby celý vládní návrh novely odmítli.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

22:28 HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

Ve dnech 25.7 a 26. 7. se v budově GŘ HZS ČR uskutečnilo pracovní jednání se zástupci Saska a Bavors…